Connect with us

Новости региона

як змінилося трудове законодавство ᐉ Народна ПравдаНовим законом щодо оптимізації трудових відносин передбачено, що нормальна тривалість робочої години в період дії воєнного стану може бути збільшена до 60 годин на тиждень. Але тільки для працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури (в оборонній сфері, сфері забезпечення життєдіяльності населення тощо).

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на коментар Мінекономіки до закону 2352-IX.

Як зазначається в коментарі, оновлена ​​редакція уточнює, що збільшення тривалості робочої години в період воєнного стану до 60 годин на тиждень є правом роботодавця і не передбачає встановлення такої тривалості для всіх в обов’язковому порядку.

Водночас змінами визначено, що таке рішення може бути прийняте виключно щодо організації праці працівників, зайнятих на об’єктах критичної інфраструктури.

Об’єктами критичної інфраструктури відповідно до статті 1 закону “Про критичну інфраструктуру” є об’єкти інфраструктури, системи, їх частини та їх сукупність, які є важливими для економіки, національної безпеки та оборони, порушення функціонування яких може нанести вред , зазначили у міністерстві.

Нагадаємо, законом про організацію трудових відносин в умовах воєнного стану, ухваленим у березні 2022 року, було встановлено, що нормальна тривалість робочої години працівників у період воєнного стану не може перевищувати 60 годин на тиждень (замість 40 годин). Проте збільшення тривалості робочої години було правом, а не обов’язком роботодавця.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник

Comments

Новости