Connect with us

Культура

Як правильно розвалити Російську імперію

Помилково вважати головним злом комуністичний чи путінський режими, вони лише оболонка для імперії. Поки він не зникне, він залишається гарантованою загрозою для світу.

Фундаментальна помилка західних аналітичних центрів, експертів і політиків за останні 100 років полягає в тому, що вони поважали злом не Російську імперію, а комуністичний режим, який був для неї лише оболонкою. Але по суті це феодальна Російська імперія, незалежно від режиму, який там панує, і назви цього утворення — царського, комуністичного, фашистського чи будь-якого іншого — загрожувала миру та безпеці в Євразії протягом останніх трьох століть.

Цю імперію, як і будь-яку іншу, неможливо модернізувати. Люди, незалежно від етнічної приналежності, віросповідання, генетичних особливостей, не є і не можуть бути за своєю суттю поганими. Але під впливом переважаючих наративів, норм поведінки понад 100 мільйонів підданих цієї форми імперії майже не змінювалися, фактично така ж психічна поведінка, яку можна спостерігати протягом 18-21 століття. століття.

Поки вона остаточно не зникне та не відновить право на самоідентифікацію та самовизначення майже 200 національностей, що проживають на її території, звідти буде гарантована загроза міжнародного тероризму та нової збройної агресії.

Якщо не відбувається контрольованого поділу Російської імперії зі створенням на її території демократичних державних утворень, з певним протекторатом окремих держав над ними, це означає, що світ купує квиток до неминучих нових загроз, які можуть бути ще небезпечнішими. для цивілізованого світу, світового порядку, ніж ті, з якими вони зараз стикаються.

Отже, по-перше, не завдання західного світу, побоюючись неконтрольованого застосування ядерної, хімічної та бактеріологічної зброї, яка зараз є у Російській імперії, намагатися залишити ситуацію з нею без змін. Наоборот, через режим санкцій необхідно максимально обмежити можливості відновлення свого військового потенціалу, вимагати кардинальних змін у військовій політиці, які призвели б до демілітаризації всієї європейської частини Євразії, відновлення територіальної цілісності України та отримання її згоди на виплату компенсації за військову агресію, починаючи з 2014 року , включаючи втрату майна та людського капіталу.

Але все це має сенс лише в контексті поділу Російської імперії. Без цього неможливо забезпечити демілітаризацію та демократизацію цієї величезної території, значна частина якої є малозаселеною, практично занедбаною та дуже деградованою.

Якщо це не буде зроблено керовано і справедливо з точки зору нацменшин і самих росіян, то це неминуче призведе до жахливих наслідків.

Надто багато викликів, нечуваних у світі після Першої світової війни та розпаду колоніальних імперій – Британської, Французької, Османської. І навіть якщо це вдалося і розтягнулося майже на півстоліття, не обійшлося без дуже значних кривавих помилок. Чого варті страшні, кровопролитні війни в Африці, на Близькому Сході, на Балканах, між Індією та Пакистаном.

Парадоксальність ситуації полягає в тому, що деградуюча сировинна структура російської економіки призвела до того, що більшість її адміністративно-територіальних одиниць є безнадійно дотаційними.

На 2022 рік дотаційними є 62 з 85 суб’єктів Росії (22 республіки, 9 країв, 46 областей), населення цих дотаційних регіонів не хоче, не готове і взагалі нежиттєздатне з будь-якої точки зору. незалежне управління без зовнішньої фінансової підтримки.

Більше того, чим далі буде ситуація погіршуватися, навіть у контексті ментального сприйняття залежності від «великої» держави та опори лише на державний патерналізм. Це стосується як населення, так і місцевої влади.

Вони будуть категорично проти будь-якої зміни своєї позиції. Також слід враховувати, що модель територіального управління фактично базується на мафіозно-ФСБшній. Голови адміністративних регіонів є невід’ємною частиною мафіозної системи влади, де вони повинні віддавати належне своїм посадам, забезпечувати абсолютну лояльність до території центральної влади. Вони під повним контролем ФСБ. Будь-яка спроба нелояльності закінчується негайним кримінальним провадженням проти них під вигаданими чи реальними приводами, припиненням або фізичним знищенням, якщо немає формальних підстав для будь-якого кримінального провадження проти них.

Відповідно, розпад Росії у тому вигляді, що відбувся при відокремленні територій національних республік від Російської імперії внаслідок знищення комуністичного режиму, неможливий.

Для цього потрібна зовсім інша логіка переговорів і спільна домовленість, проактивна позиція не лише в країнах західного світу, а й у Китаї, Японії та Турції.

Досягти такої угоди буде нелегко, особливо з огляду на занепокоєння щодо імперських амбіцій Китаю, які можуть посилитися, якщо поставити дуже велику частину російської території під якийсь контроль. Мова йде про передачу контролю (наприклад, у вигляді 100-річної концесії з можливістю автоматичного продовження ще на 100 років) Китаю майже над усім Зауральям, за винятком території столиці. Приморський, Хабаровський, Камчатський край, Чукотський автономний округ, Магадан і, можливо, Амурська область, які можуть утворити Далекосхідну республіку під протекторатом США та Японії.

Але без згоди та активної участі Китаю навряд чи можливо досягти мирного, контрольованого процесу поділу Російської Федерації (Російської імперії).

Важливість передачі важливих територій Китаю на основі концесії також зумовлена ​​дуже важливим екологічним фактором. Російська влада вже передала Китаю в довгострокову оренду (кілька рішень на термін від 30 до 70 років) щонайменше 2,5 млн га російської землі. Але розуміючи тимчасовий характер такого використання, китайські компанії жахливо, по-хижацьки використовують орендовані території, злидняють природу. Тому передача території в довгострокову концесію з встановленням певних концесійних умов може допомогти китайській владі більш тщательно контролювати охорону природи Сибіру.

При формуванні постімперської структури території Росії важливо, щоб вона базувалася на кількох ключових засадах.

По-перше, вона не може бути «латаною» великою кількістю формально незалежних держав, які, однак, не зможуть забезпечити собі фінансово та захиститися від спроб відновлення Російської імперії.

По-друге, ці нові державні установи повинні бути принаймні потенційно фінансово життєздатними. Це питання населення, території, промислових підприємств та природних умов.

По-третє, всі ці новостворені державні утворення обов’язково повинні мати доступ до зовнішніх кордонів Росії.

По-четверте, рентний доход від видобутку природних ресурсів сучасної Росії, в першу чергу енергоносіїв, повинен розподілятися на рівних умовах (залежно від кількості жителів) між усіма новоствореними державами, за вирахуванням коштів, які повинні розподілятися на рівні старше 15 років. . -20 років для компенсації втрат майна та людського капіталу України як жертви збройної агресії Російської Федерації.

По-п’яте, всім новоствореним державам, особливо Москві (Російській державі), назавжди заборонити мати збройні сили (крім Національної гвардії та прикордонних військ) та наступальне оружня.

По-шосте, Російська держава, яка має бути створена в європейській частині Росії, повинна забезпечити демократичну структуру з ширшими повноваженнями органів місцевого самоврядування, реальну федеративну базу та значну національно-культурну автономію для тих малих народів, які залишатимуться. у межах цієї новоствореної держави.

Президентства не повинно бути. Федеральний двопалатний парламент з дуже важливими повноваженнями верхньої палати федерації повинен переобиратися кожні чотири роки, а посади депутатів обох палат і прем’єр-міністра не можуть займати одна особа понад 8 років. всього за будь-яких обставин.

Метою всіх цих кроків є не пряме приниження росіян (росіян), а створення дуже жорстких розумів, які унеможливлювати спроби відновлення Російської імперії, але забезпечувати їм комфортну та безпечну життя в довгостроковій перспективі. . .

Борис Кушнірук, Ярослав Ісаков

Comments

Новости