Connect with us

Культура

Вищий антикоррупційний суд відкрив розслідування щодо корупції на одеському кладовищі

Збитки оцінюють у 131 млн. грн.

Вищий антикоррупційний суд визначив до розгляду справу про розтрату 131 млн грн при розширенні території Західного кладбища в Одесі шляхом придбання землі колишнього аеропорту “Залоги” за завищеною ціною. Таке рішення 26 липня ухвалило журі ВАКС, повідомляє «Слово і Діло».

«Встановити в кримінальному провадженні за обвинуваченням (Василя Шкрябая – ред.) та (Олексія Спектора – ред.) вчинення злочину, передбаченого ч. 5 ст. 191 ККУ (Інна Поповська – ред.) під час вчинення злочину за ч.5 ст.27, ч.5 ст. 191 ККУ, (Діаміда Згоннік – ред.) у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.209 КК та щодо юридичних осіб, щодо яких ведеться провадження – ТОВ «Одеські авіалінії», Новини. Товариство з обмеженою відповідальністю «Йорк Корпорейшн» на відкритих зборах», – йдеться у рішенні.

Раніше ВАКС виділив в окреме провадження матеріали щодо директора “Одеських авіаліній” Андрія Вірченка, оскільки він оголошений у розшук. Також суд раніше звільнив від кримінальної відповідальності експертку Інну Стефанович через те, що для її обвинувачення минув термін давності. Оцінювачу інкримінували службове підроблення.

Як відомо, у справі проходитиме колишній керівник департаменту комунального майна Одеської міськради Олексій Спектор; колишній голова постійної комісії Одеської міської ради Василь Шкрябай; Директор юридичного департаменту OGS Інна Поповська та засновник News York Corporation Діамід Згоннік.

Нагадаємо, НАБУ та САП з’ясували, що посадові особи Одеської міської ради за попереднім змовою з представниками комерційних підприємств конфіскували бюджетні кошти територіальної громади Одеси на суму понад 145,85 млн грн. Майно колишнього аеропорту «Застава» консалтингова компанія «Бюро оцінки Стефановича» оцінила у 145,85 млн. грн. Разом із будівлями та спорудами в оцінку також потрапила земля навколо аеропорту, але вона не була передана у користування чи власність Одеської міської ради. Водночас перевірка встановила вартість майна аеропорту станом на 3 червня 2016 року на суму 12,88 млн грн з ПДВ.

Детективи встановили, що кошти, отримані від Одеської міської ради, були перераховані авіакомпанією «Одеські авіалінії» (колишній власник аеропорту «Застава») на рахунок ТОВ «Нью-Йорк Корпорейшн» як оплата послуг за договором від 28 вересня 2016 року на суму 145 ,85 млн. грн. Частину отриманих коштів нью-йоркська корпорація перерахувала на свій рахунок у банку «Схід», а також на рахунки інших компаній, у тому числі на рахунок ТОВ «Логістик Сервіс Груп», з якого потім кошти були перераховані на рахунок «Аркадія Сіті». ТОВ. За даними слідства, кошти були легалізовані.

Щоб не пропустити найголовніше, підпишіться на наше розсилку Телеграм канал.

Comments

Новости