Connect with us

волонтери

Вінничани повернулися із поїздки до деокупованої Балаклії


Волонтери організацій «Подільська громада», «Шакіна», «Гармонія», «Піч», а також координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу та вінницькі артисти повернулися з поїздки у Балаклію на Вінниччині.

До окупованого міста на Харківщині вони доставили індивідуальні ящики для дітей та інші гуманітарні вантажі.

Вінничани приїхали на Харківщину у суботу, 21 січня. Вінницькі волонтери виступили у міському будинку культури, роздали дітям подарунки, а також організували концерт.

«У Балаклії був концерт за участю відомих зірок. Будинок культури перетворився на співочий майданчик, де лунали звуки кохання. Вистава Вінницького камерного театру «Про мрію, яку неможливо зрадити» відбулася в неприборканому місці в абсолютній темряві – і це був справжній фурор. Ідея об’єднання міста з містом дає міцні зв’язки, справжню дружбу та єдність між містами, як ми бачимо у Вінниці та Балаклії»– розповіла Олена Стеценко, координаторка проекту Вінниця-Балаклія, співзасновниця волонтерського центру Шахіна.

Вінничанка Любов Федонюк провела відкритий урок української мови. Була й окрема «зона краси»: майстри брів, масажисти та перукарі творили красу для всіх бажаючих.

Координатори Міжрегіонального координаційного гуманітарного центру та представники Вінницької міської ради Тарас Ковальчук та Дмитро Мира зустрілися з головою військової адміністрації міста Балаклія Віталієм Карабановим та його заступником Максієм Будянським. Разом оглянули будинки, які вже почали відновлювати за кошти вінницької громади.

Координатор Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу, депутат міської ради Дмитро Мира повідомив, що на відновлення Балаклії до бюджету Вінницької МТГ виділено 10 мільйонів. За частину цих коштів планують відновити 5 багатоквартирних будинків, процес реставрації вже розпочато. Зараз на об’єктах критичної інфраструктури Балаклії працює потужний генератор, подарований вінничанами. Також містом курсує автобус, який на одному з маршрутів возить жителів Балаклії.

“Ми мали розмову з керівництвом Балаклії, яке подякувало вінничанам за активну підтримку. На жаль, багато проблем ще не вирішено, багато будинків зруйновано та пограбовано. У нас вже є домовленості з колегами. Будемо не вирушайте в чергову подорож з порожніми руками.Цими вихідними ми побачили місто зруйноване та пограбоване, але люди незламні, і це характерна риса українців– сказав Дмитро Мира.

Коли саме планується наступна поїздка в Балаклію, поки не вирішується. Яку допомогу збиратимуть, вінницькі волонтери повідомлять пізніше.

Нагадаємо, з жовтня 2022 року Вінниця стала дружнім містом визволеної Балаклії. Відтоді в рамках роботи волонтерів та Міжрегіонального координаційного гуманітарного штабу до окупованого міста регулярно надходять вантажі гуми від вінничан.

Фото: Вінницька міська радаЩоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.myvin.com.ua/news/18125-vinnychany-povernulysia-iz-poizdky-do-deokupovanoi-balaklii

Comments

Новости