Connect with us

Новини Вінниці

Від чого залежить час повітряної тривоги: роз’яснення речника командування Повітряних Сил


Сьогодні на території всієї України, включно з Вінницею, з 9:00 до 10:54 діяла аварійна ситуація. Про те, чому так довго б’ють тривоги та як наші захисники неба виявляють ворожі цілі, проекту Довідка.info розповів речник Командування Повітряних Сил ЗСУ Юрій Ігнат.

«Коли надходить інформація, що стратегічні бомбардувальники піднялися в повітря, тривога вже б’є. Найбільший вплив на час будильника мають дрони або шахеди. Вони на території Росії, на території Білорусі, які наступають на Київ по Дніпру, а отже, в південному напрямку – Крим і Херсонська область. Шахед летить зі швидкістю 120-180 кілометрів на годину, швидкість у нього невелика. Він може літати по колу, якщо є достатньо палива. Таким чином тривалість тривоги буде збільшуватися, поки цей дрон не буде знищено або фактично не зникне з радарів», – пояснює Юрій Ігнат у довідковому відео.

Наша система протиповітряної оборони, за словами речника ВПС, складається з комплексу організаційних заходів відбиття ударів противника з повітря, тобто захисту від російських ракет.

«Ми маємо на озброєнні зенітно-ракетний комплекс типу С-300. Там сидить бойовий склад, не менше шести чоловік, і там командир. Один виявляє цілі, є офіцер по перехопленню та прицілюванню, а також той, хто безпосередньо натискає цю кнопку. На самій віддаленій установці є командна точка. Тож це все групова робота людей. Насамперед необхідно виявити ціль на радарах і моніторах. В країні є радіолокаційне поле, ми бачимо повітряні цілі на території України та за її межами. На моніторі, наприклад, ми бачимо, як летить літак, винищувачі піднімаються на перехоплення або блоки зенітних ракет, що ведуть у напрямках польоту цілей, включені станції і радари. При наближенні цілі на відстань, на яку здатний її вразити комплекс, бойова обслуга комплексу С-300 або «Бук М1» вживає певних заходів для її знищення.

У нас мало установок, ми не можемо щільно покрити всю територію України. І ворог це знає і прокладає маршрути для крилатих ракет, маючи розвідку про обстановку. Відповідно, повітряні сили також проводять контратаки та переміщення. У нас є мобільні пожежні бригади та винищувачі, які прикривають ті території, де це потрібно», – пояснює Юрій Ігнат.

Повідомлення в зручному форматі на нашому телеграм-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідпишіться на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/vid-choho-zalezhyt-chas-povitryanoyi-tryvohy-roz-yasnennya-rechnyka-komanduvannya-povitryanykh-syl.html

Comments

Новости