Connect with us

Новини Вінниці

В Україні скасовують мораторій на перевірки підприємців та податкові пільги


Мораторій на перевірки та деякі податкові пільги для ведення бізнесу в Україні можуть скасувати.

Кабінет Міністрів запропонував Верховній Раді змінити податкове законодавство. Про це повідомив представник Кабінету міністрів у Верховній Раді Тарас Мельничук.

«Законопроект передбачає скасування з 1 липня 2023 року деяких пільг: можливість фізичних осіб-підприємців та юридичних осіб бути платниками єдиного податку III групи із застосуванням єдиної ставки податку 2% замість 5% розміру доходу; для ФОП І та ІІ груп – можливість не сплачувати єдиний податок». – зазначив Мельничук.

Крім того, документом пропонується повернути перевірки документів, а також штрафи за порушення податкового законодавства та порядку використання реєстраторів розрахункових операцій/програмного забезпечення обліку розрахункових операцій. Особливо робота в автономному режимі без виданого діапазону фіскальних номерів.

А з 1 січня 2024 року повертаються обов’язкові перевірки обчислювальних операцій програмних реєстраторів на їх відповідність фіскальним вимогам.

Як відомо, скасування пільг для підприємців є одним із зобов’язань України перед МВФ щодо відновлення довоєнного стану податкової політики, про що йдеться в Меморандумі про економічну та фінансову політику від 8 грудня 2022 року.

Податкові пільги діють в Україні з 1 квітня 2022 року. Вони мали діяти до припинення або скасування воєнного чи надзвичайного стану в Україні.

Читайте також: Рахунок ФОП за кордоном: які податки стягуватимуть в Україні

262

Читайте нас на каналі Telegram, Facebook та Instagram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://fakty.ua/414452-lgoty-dlya-biznesa-hotyat-otmenit-chto-izvestno

Comments

Новости