Connect with us

Спорт

В Україні розкрили ботанічну ферму на мільйон доларів, яка розповсюджувала брехню про владу

В Україні розкрили ботанічну ферму на мільйон доларів, яка дискредитувала вище керівництво держави на замовлення однієї з політичних сил.

Про це, як повідомляє Укрінформ, повідомляє Генпрокуратура у Telegram.

Ботоферму виявили в рамках кримінального провадження за фактом несанкціонованого втручання у роботу інформаційних систем.

За даними слідства, група осіб масово розповсюджувала в Інтернеті дезінформацію, зокрема про діяльність вищого військово-політичного керівництва України.

Керівником злочинного угруповання виявився громадянин РФ, який проживав у Києві і представлявся «поліекспертом».

Зловмисник організовував інформаційно-підривну діяльність на замовлення однієї з політичних сил. Для координації своїх дій він був на зв’язку з народним депутатом України, який є близьким соратником колишнього керівництва держави.

З’ясувалося, що російський «політексперт» створив спеціальне програмне забезпечення, яке дозволяло учасникам групи автоматично керувати необмеженою кількістю анонімних акаунтів у найпопулярніших соціальних мережах.

Для маскування своєї діяльності зловмисники задіяли відповідну техніку у Києві, Харкові та Вінниці. Вони керували понад миллионом власних ботів для розповсюдження деструктивного контенту, а також чисельними групами у соціальних мережах з аудиторією майже 400 000 користувачів.

Агітаційні сили ботоферм використовували і представники російських спецслужб, зокрема через ботів розповсюджували неправдиві новини про ситуацію на фронті та здійснювали інформаційні диверсії.

Також «політексперт» неодноразово особисто публікував деструктивну пропаганду, розповідаючи про підконтрольні його кураторам ЗМІ.

Під час обшуків поліцейські вилучили апаратно-програмний комплекс, який забезпечував роботу ботоферми, 5 тис. SIM-карт, які використовувалися для створення та подальшого управління технічними обліковими записами, а також 200 проксі-серверів для фальсифікації IP-адрес та запобігання блокуванню відповідних Інтернет ресурсів.

За даними СБУ, відкрито кримінальне провадження за частиною 2 статті 361 (несанкціоноване втручання у роботу інформаційних (автоматизованих), електронних комунікацій, інформаційно-комунікаційних систем, мереж електронних комунікацій) Кримінального кодексу України.

Тривають слідчо-оперативні дії щодо притягнення до відповідальності всіх організаторів ботоферм.

Як повідомляв Укрінформ, на вимогу СБУ заблоковано майже 500 проросійських Youtube-каналів із фейками про “біологічні лабораторії” та радіокерованих гусей, які мали понад 15 мільйонів підписників.

Фото: Генпрокуратура

Comments

Новости