Connect with us

Новости региона

В России дефолт по внешнему долгу впервые за 100 лет,Росія вперше з 1918 року оголосила дефолт за своїм суверенним боргом в іноземній валюті, що стало кульмінацією економічних санкцій США та ЄС, які лишили країну можливості здійснення платежів закордонним кредиторам.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на Bloomberg.

Впродовж кількох місяців РФ знаходила шляхи обходу обмежень, введених після вторгнення Кремля в Україну. Але наприкінці дня 26 червня закінчився пільговий період з виплати відсотків у розмірі близько 100 мільйонів доларів. Факт несплати процентів за боргом у крайній термін вважається подією дефолту.

“Оголошення дефолту – це символічна подія. Російське уряд вже втратив можливість випускати боргові зобов’язання, деноміновані у доларах. Вже зараз Росія не може позичати у більшості країн”, – заявив Такахіде Кіучі, економіст дослідницького інституту Nomura у Токіо.

Під час фінансового кризи в Росії та обвалу рубля у 1998 році уряд президента Бориса Єльцина оголосив дефолт за своїм внутрішнім боргом у розмірі 40 мільярдів доларів. Востаннє Росія терпіла дефолт щодо своїх іноземних кредиторів понад століття тому, коли більшовики відмовилися від боргового тягаря Російської імперії у 1918 році.

Як повідомлялося, найбільші американські інвестиційні банки JPMorgan Chase і Goldman Sachs перестали обслуговувати державний борг Росії. Проводити операції з ним фінансовим установам заборонило Міністерство фінансів США.

Нагадавши, США наблизили Росію до межі історичного дефолту, не продовживши її ліцензію на виплату власникам облігацій.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник

Comments

Новости