Connect with us

Наука

в ОП відреагував на рішення російського суду щодо “Азова”

Рішення російських юрисдикцій щодо України чи її військовослужбовців не матимуть жодної правової цінності для світу та не впливатимуть на процес переговорів щодо обміну полоненими.

Про це, як повідомляє Укрінформ, написав у Telegram радник глави Офісу президента Михайло Подоляк.

Він прокоментував сьогоднішнє рішення Верховного суду Росії щодо визнання спецназу «Азов» терористичною організацією.

«Звучить досить дивно: країна, яка знаходиться за крок від того, щоб її визнали спонсором тероризму і яка порушує будь-які правила та звичаї війни, визнає когось терористичною організацією», – сказав Подоляк.

За його словами, «будь-які рішення в російських юрисдикціях щодо України чи її військовослужбовців не матимуть жодного правового значення для світу та не вплинуть на переговорний процес щодо обміну полоненими». Рішення Верховного Суду Росії (це навіть трохи дико звучить) взагалі ні на що не впливає і є суто внутрішньопропагандистським продуктом.

Подоляк також пояснив, що з 2014 року в дикій природі немає жодного добровольчого батальйону «Азов». «Азов» — окремий загін спеціального призначення, який входить до складу 12-ї оперативної бригади Національної гвардії України. Частина збройних сил, яка суворо виконувала накази, спостерігала за всіма аспектами ведення бойових дій і захищала територію своєї країни.

«Тільки російська армія є окупантом на чужій території, тому будь-які дії проти цієї армії абсолютно законні. Спецпідрозділ «Азов» діяв виключно в межах законодавчо вмотивованих повноважень. Російська юрисдикція взагалі не поширюється на територію України, тому «рішення» є юридичним нонсенсом», – додав Подоляк.

Радник глави Офісу президента нагадав, що юрисдикція Росії не поширюється на територію України та дії громадян України щодо захисту територіальної цілісності держави. І будь-які рішення російських судів щодо війни в Україні та на території України є нелегітимними з точки зору міжнародного права.

“Україна суворо дотримується міжнародних декларацій і конвенцій щодо прав військовополонених і суворо вимагає від Росії також дотримуватись правових норм і правил і не викидати в публічний простір явно незаконні рішення”, – сказав Подоляк.

За його словами, у будь-якому випадку Росія нестиме пряму юридичну відповідальність за знущання над військовополоненими, особливо через провокацію недійсними та фальшивими “вироками”. Хоча ці рішення потрібні РФ суто для внутрішньопропагандистських цілей.

Як повідомляв Укрінформ, Верховний суд Росії визнав полк “Азов” терористичною організацією та заборонив його діяльність на території Росії.

Правоохоронці відкрили кримінальне провадження за фактом обстрілу Росією Оленівки Донецької області, внаслідок якого загинули близько 40 людей, 130 отримали поранення.

За даними Генштабу Збройних сил України, російська армія навмисно обстріляла колонію в Оленівці, де утримувалися українські військовополонені.

У Генштабі назвали “повною брехнею і провокацією” заяву Кремля про нібито обстріли цивільної інфраструктури та населення Збройними силами України. 29 липня Головне управління розвідки Міноборони повідомило, що, за наявною інформацією української розвідки, вбивство українських полонених в тимчасово окупованій Оленівці Донецької області скоїли найманці приватної військової компанії “Вагнер”.

Фото: facebook

Comments

Новости