Connect with us

Спорт

Україна вітає рішення Косово відкласти перереєстрацію сербських документів

Україна привітає компромісне рішення влади Косово відтермінувати процедури перереєстрації сербських номерних знаків та особових документів, а також закликає сторони до конструктивного діалогу.

Про це йдеться у заяві МЗС України, передає Укрінформ.

“Україна вітає досягнення Приштиною компромісного рішення щодо відтермінування початку процедури перереєстрації сербських автомобільних номерів та особових документів. Закликаємо сторони до конструктивного діалогу з метою забезпечення безпеки всіх громадян, збереження миру та забезпечення стабільного розвитку Західних Балкан», – йдеться у повідомленні.

У міністерстві зазначають, що важливо не дати Росії простору для реалізації своєї політики у регіоні.

Крім того, у МЗС нагадали, що для допомоги українцям відкрито безперервну «гарячу лінію» Посольства України в Сербії: +381631113185.

Як повідомляється, 31 липня серби на півночі Косова заблокували вантажівками головну дорогу біля прикордонного переходу Яріньє. Також було перекрито дорогу Пріштіна-Рашка.

Поліція Косова повідомила, що прикордонні пункти Яріньє та Брняк закриті через блокаду. Люди користувалися альтернативними шляхами.

Тим часом президент Сербії Олександр Вучич заявив, що косовська армія нібито готується атакувати сербів у ніч на 1 серпня.

За словами Вучича, Косово одночасно блокуватиме в’їзд громадян із сербськими документами та вимагатиме перереєстрації автомобілів на косовських номерах, згідно з указом, який набуде чинності 1 серпня.

Пізніше Вучич звернувся до нації щодо ситуації на півночі Косова та висловивши надію на продовження мирного діалогу.

Вучич також закликав міжнародних партнерів зробити все, щоби припинити конфлікт.

В результаті, щоб зменшити напругу, Косово на місяць відстрочило перехід на національні документи та номерні знаки.

Верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель привітав рішення уряду частично визнаного Косова відкласти план заміни сербських документів та номерних знаків.

Фото: АА

Comments

Новости