Connect with us

Культура

Україна планує виконати всі рекомендації Єврокомісії до кінця року

Україна вже виконала значний обсяг роботи з виконання рекомендацій Єврокомісії щодо надання статусу країни-кандидата на членство в ЄС і розраховує виконати всі сім рекомендацій до кінця цього року.

Про це на брифінгу сказав заступник керівника Офісу президента Ігор Жовква, повідомляє Укрінформ.

«Україна працює над досягненням своєї мети вступу до ЄС. Нагадаю, що минуло понад місяць після рішення про надання Україні статусу країни-кандидата. І за цей місяць Україна вже виконала значну частину роботи з імплементації семи рекомендацій Єврокомісії… Завдання України – до кінця цього року виконати всі сім рекомендацій», – сказав Жовква. .

Він нагадав, що вже призначено керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, створено конкурсну комісію з відбору членів Вищої ради правосуддя, ухвалено рішення РНБО про створення реестру суддів. олігархів набравши чинності указом Президента України, завершено роботу над проектом закону про ЗМІ відповідно до директив ЄС, проектом закону про національні меншини.

За словами Жовкви, всі ці вимоги увійшли до рекомендацій Єврокомісії і сьогодні робота триває.

Як зазначив він, виконання цих рекомендацій – не єдина умова, яка наблизить Україну до членства в ЄС. Мова йде про імплементацію директив ЄС у законодавстві України, імплементацію регламентів ЄС у сфері економіки та загалом впровадження європейського способу життя у всіх сферах.

«28 липня під час виступу у Верховній Раді Президент України сказав, що євроінтеграція сьогодні із зовнішньополітичного завдання перетворюється на внутрішній політику. Це означає, що кожен офіс, кожна інституція має працювати над необхідністю виконання критерії для членства в ЄС», – підкреслив він.

Тому, за його словами, парламент має активізувати роботу з імплементації директив ЄС в українське законодавство, що прийнято відповідною постановою Верховної Ради, згідно з якою кожен ухвалений законопроект буде ретельно розглядатися на предмет відповідності критеріям європейського права, і кожен комітет Верховної Ради братиме участь у плануванні відповідного закону.

Відповідно, зауваживши Жовква, також слід зміцнювати інституційні можливості влади та готувати спеціалістів.

Крім того, триває робота з створення Європейського університету на базі Президентського університету, про що нещодавно заявив Президент України.

«Продовжується робота з університетами, щоб спочатку на базі одного з українських університетів відкрити факультет європейської інтеграції, щоб згодом він перетворився на повноцінний європейський університет», – сказав Жовква.

Він окремо зазначив, що президент, члени уряду, представники Офісу президента не припиняють спілкування зі країнами ЄС та Єврокомісією.

Щодо галузевої інтеграції до ЄС, Жовква нагадав, що Україна отримала доступ до Конвенції щодо процедур спільного транзиту та Конвенції про спрощення формальностей у торгівлі товарами.

«Також триває робота над так званим промисловим безвізом, угодою про відповідність та оцінку продукції, завершуються оціночні місії, і ми сподіваємося наприкінці року розпочати переговори про фактичне приєднання до цієї угоди», — сказав Жовква.

Як повідомляв Укрінформ, 23 червня глави держав і урядів Європейського Союзу ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата до ЄС. Цей статус надається безумовно, але він потрібний для виконання деяких рекомендацій Єврокомісії.

Comments

Новости