Connect with us

Новини Вінниці

У Вінниці знайшли фото американського мільйонера Степанця, який залишив спадок Залужному


Минулого тижня новина про мільйонерський спадок Залужного стала сенсацією. Відомо, що послання, яке Головком передав збройним силам, залишив для українців вінничанин Григорій Степанець. Але про мільйонера зі США в Україні майже нічого не відомо, крім того, що він народився у Вінниці, навчався в Московському університеті, емігрував до США, працював у корпорації Microsoft і разом із колегою запатентував техніку декодування змінних. коди даних про довжину.

У Вінниці є люди, які пам’ятають Степана зі шкільних років. У групі «Вінниця цікава» опублікували аматорські світлини Григорія Степанця, зроблені у 1957-1959 роках, та оповідання-спогад.

Григорій Степанець жив із матір’ю в центрі міста (на вулиці, що раніше називалася Котовського).

«Мати хворіла, офіційно не працювала, заробляла на життя шиттям вдома. Дядько-інвалід, який допомагав їм матеріально, був простим декоратором», – йдеться у дописі.

У дописі також зазначено, що Степанець навчався у четвертій школі, нині ліцей імені Д. І. Менделєєва.

«Коли 4 школа переїхала з вул. Червоних партизанів на вул. Гоголя вчитель хімії Лев Юхимович Сомін організував там хімічну лабораторію. Електронну таблицю Д. І. Менделєєва для кабінету (новаторську на той час) склали Г. Степанець та його нерозлучний друг Михайло Вайсберг (у школі вони сиділи за однією партою шість років)», – йдеться у дописі.

Ті, хто навчався зі Степанцем, згадують, що в школі він отримав срібну медаль. У 1955 році вступила до Московського державного університету імені М. В. Ломоносової як українка за національністю. Здобув вищу освіту в галузі математики та хімії, а згодом отримав вчене звання кандидата наук з фізичної хімії. Він поїхав до США як єврей (його дружина Алла була росіянкою).

У Москві Степанець жив на «черемушках», його дочку звуть Мілана.

До кінця життя Григорій Степанець жив у Редмонді, штат Вашингтон. Помер 24 жовтня 2022 року.

Вінницький міський голова доручив Раді з питань історії, культурної спадщини та топоніміки розглянути можливість увічнення пам’ятника Григорію Степанцю в громадському просторі.

Повідомлення в зручному форматі на нашому телеграм-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото з групи “Вінниця цікава”Підписуйтесь на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/u-vinnytsi-znayshly-foto-amerykans-koho-mil-yonera-stepantsya-yakyy-zalyshyv-spadok-zaluzhnomu.html

Comments

Новости