Connect with us

Новини Вінниці

У Вінниці учасники програми «Муніципальне житло» зможуть брати кредит на квартиру в «єОселя»


На черговому засіданні Вінницької міської ради 27 січня затвердили зміни до Програми «Муніципальне житлове господарство територіальної громади міста Вінниці». Передбачається, що учасники програми матимуть можливість отримати державні кошти на придбання житла, в тому числі в рамках програми «єОселя».

Про це інформує Вінницька міська рада.

«eOselya» — нова програма кредитування доступного житла з фіксованою ставкою 3% річних, ініційована Президентом України. Така можливість надається військовослужбовцям за контрактом, медикам, освітянам і науково-педагогічним працівникам. Подати заявку можна в додатку «Події».

Ще одна зміна Програми стосується заборони на три роки продажу придбаних за Програмою квартир. Це робиться для того, щоб учасники Програми не зловживали своїм правом на участь і не продавали квартири за ринковою ціною.

Учасниками програми можуть бути різні категорії громадян. Це бійці, люди з обмеженими фізичними можливостями, освітяни та лікарі, молоді чи багатодітні сім’ї тощо.

Найбільшу квоту в новому будівництві отримають учасники бойових дій за весь час протидії російській агресії, починаючи з 2014 року. Це 34 майбутні квартири. Тому в Програмі була визначена відповідна категорія учасників – «учасники бойових дій російсько-української війни.

Друга велика квота – 27 квартир для внутрішньо переміщених осіб.

«У воєнний час ми зацікавлені, щоб економіка громади якнайшвидше розвивалася та нарощувала спроможність, тому маємо намір надати можливість покращити умови проживання тим переселенцям, які зареєструвалися та офіційно працюють у нашій громаді», – каже директор від Департаменту економіки та інвестицій Максим Мартьянов

Вінницький міський голова Сергій Моргунов наголосив, що за сприяння Вінницької міської ради учасники цієї програми також можуть отримати довгострокові пільгові кредити на покращення житлових умов.

«Охочих взяти участь у цій програмі достатньо. Тільки в попередньому будинку на одну квартиру було троє претендентів. Якщо особа є учасником цієї Програми протягом трьох років, то вона має право перепродати своє майно. Бо об’єктивно є люди, які чесно працюють, але, на жаль, «ділки». Тому ми вносимо зміни до Програми. Також ми включаємо ще одну категорію – учасників російсько-української війни і збільшуємо цю квоту, якщо ми говоримо про цей будинок – то мова йде про 34 квартири. Також збільшуємо квоти для внутрішньо переміщених осіб. А тому ті категорії громадян, які працюють у різних сферах діяльності бюджетних установ – також у цій програмі. І важливо, що саме на цьому етапі діє державна програма, ініційована президентом – «єОселя», де за 3% можна купити відповідне житло за підтримки державних коштів. Також ми орієнтуємося на цю програму, щоб нею могли скористатися більше категорій громадян, враховуючи їхні фінансові можливості», – зазначив Сергій Моргунов.

Нагадаємо, у січні поточного року виконавчий комітет міської ради на засіданні затвердив проект рішення, яким передбачено внесення змін до Програми «Житловий фонд територіальної громади міста Вінниці».

У січні у Вінниці почалися підготовчі роботи з будівництва муніципальної багатоповерхівки на Привокзальній. Торік у мікрорайоні Вишенька почали зводити 10-поверхівку. Там з червня 2022 року вартість 1 м2. м житла становила 22990 грн.

Програма реалізовується 13 років. За весь час дії програми покращили свої житлові умови 1034 вінницькі родини, з них 860 сімей є учасниками програми.

Новини у зручному форматі на нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідпишіться на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/u-vinnytsi-uchasnyky-prohramy-munitsypal-ne-zhytlo-zmozhut-braty-kredyt-na-kvartyru-v-yeoselya.html

Comments

Новости