Connect with us

Новини Вінниці

У Вінниці обговорили врегулювання земельних питань для швидкої відбудови країни після Перемоги


Особливості роботи з земельного кадастру, післявоєнна відбудова, забезпечення землею учасників бойових дій… Про ці та інші питання йшлося у Вінниці 26 січня під час діалогу щодо земельних відносин. Про це повідомили у Вінницькій міській раді.

Ініціатором зустрічі виступила Асоціація міст України. Учасники шукали шляхи вирішення проблем із земельним фондом, його аудитом та інвентаризацією, функціонуванням земельного кадастру, визначали плани післявоєнної відбудови країни.

«Сила громад полягає в тому, якою мірою вони можуть керувати ресурсами, включаючи землю. Важливим інструментом виконання бюджетів є земельний фонд та комунальна власність. Дуже важливо розуміти, яка у нас буде подальша взаємодія з центральними органами влади щодо земельних питань, – зазначив Вінницький міський голова Сергій Моргунов. – Сьогодні ми маємо певні виклики, пов’язані із закриттям кадастру та постановою 519, через що ми не можемо спрямувати відповідний ресурс на серйозні проблеми, які стосуються тієї ж інвентаризації та багато іншого. Важливо, що ми відстоюємо інтереси місцевої влади. І наша злагоджена позиція в цьому питанні свідчить про те, що нас чують і починають чути. Адже територіальні громади є однією з основ підтримки держави та збройних сил. Важливо, щоб нас розуміли представники ВС та Держгеокадастру».

Міський голова Тернополя Сергій Надал додав, що попри війну життя триває, тому необхідно забезпечити надійну роботу тилу.
“Потрібно забезпечити функціонування економіки, – зазначив він. – Необхідно шукати нові рішення, щоб забезпечити розвиток”.
За словами виконавчого директора Асоціації міст України Олександра Слобожана, ця акція необхідна для привернення уваги до проблем у сфері земельного фонду та пошуку шляхів їх вирішення.

“Потрібно більше обговорення. Можливо, для якоїсь громади проблема в тому чи іншому, в іншій це питання вже вирішене”, – сказав він.

У Вінниці, як зазначив заступник Вінницького міського голови Сергій Матусяк, є низка ефективних практик, якими місто готове поділитися.

«Вінниця, зокрема, давно займається питанням інвентаризації земель та їх раціонального використання», – констатував він технічні питання, пов’язані з фінансуванням робіт, інвентаризацією, яку ми сподіваємося врегулювати через Асоціацію та відповідні комітетів до центральних органів влади».

За його словами, держава розпочала процес післявоєнної відбудови країни і всі громади мають розробити відповідні програми.

«Ми як усі представники влади повинні чітко знати, що, як і в якому порядку робити після закінчення війни. У цьому контексті йдеться про два аспекти – це про управління територіями та містобудівну документацію», – сказав він. додано. рішення про надання дозволу на розроблення містобудівної документації для муніципалітету. Ми плануємо внести корективи в існуючий просторовий план з огляду на виклики, з якими стикається муніципалітет у поточній ситуації».

Також, як зазначив Сергій Матусяк, Вінниччина планує розпочати розгляд питання щодо виконання закону про безоплатну приватизацію землі учасниками бойових дій.

«На момент тотальної війни з Російською Федерацією на Вінниччині перебуває близько п’яти тисяч учасників бойових дій», – пояснив він. “Відколи запрацювала ця норма, ми змогли виділити близько тисячі ділянок, але земельний фонд обмежений. На жаль, якщо брати до уваги тих бійців, які після перемоги повертаються додому, то ця проблема виникне у всіх громадах. Тому, на жаль, якщо брати до уваги тих бійців, які повертаються додому після перемоги”, – зазначив він. ми плануємо через Асоціацію ініціювати питання монетизації цього права шляхом прийняття відповідного закону».Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.myvin.com.ua/news/18188-u-vinnytsi-obhovoryly-vrehuliuvannia-zemelnykh-pytan-dlia-shvydkoi-vidbudovy-krainy-pislia-peremohy

Comments

Новости