Connect with us

Наука

Стефанишина та єврокомісар Йоханссон обговорили підтримку українських біженців у ЄС

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Ольга Стефанішина зустрілася з єврокомісаром з питань внутрішніх справ Ільвою Йоханссон.

Як повідомляє Укрінформ із посиланням на прес-службу українського уряду, вони обговорили шляхи покращення координації щодо забезпечення прав українців, які отримали тимчасовий захист в ЄС, першочергові потреби для відновлення окупованих і постраждалих регіонів, доступ до освіти . у зв’язку з початком нового навчального року.

«Хочу висловити особливу вдячність Європейському Союзу за швидку реакцію на потреби мільйонів українців, які були змушені тікати від російського вторгнення», — сказала Стефанишина, додавши, що безпекова ситуація й надалі залишатиметься складною через постійні ракетні обстріли. напади. про українські міста.

Ілва Йоханссон підкреслила, що після початку повномасштабної збройної агресії Росії проти України ЄС вперше в своїй історії активував Директиву про тимчасовий захист.

Як зазначається, учасники зустрічі погодилися з необхідністю скоординованого підходу та комунікації для підтримки тих громадян України, які планують залишитися в ЄС, і тих, хто хоче повернутися додому. Зокрема, єврокомісар звернув увагу на важливість зняття його з реєстрації як особи з тимчасовим захистом у разі повернення особи додому та звернув увагу на можливість поновлення реєстрації у разі потреби. Це дозволить Єврокомісії краще координувати допомогу українцям у країнах ЄС.

Стефанишина та Йоханссон окремо обговорили плани відбудови України, зокрема вказавши на значний потенціал ініціативи патронату ЄС щодо відновлення окремих регіонів України.

«На всіх територіях, де ведуться бойові дії, Росія використовує один сценарій – мінує територію, руйнує інфраструктуру постачання електроенергії, газу та води. Сьогодні ми маємо якнайшвидше створити умови, щоб люди, які прагнуть повернутися додому. Зокрема, ми завершили перший план відновлення, який включає відновлення критичної інфраструктури для підготовки до зимового сезону», – сказала Стефанішина.

Віце-прем’єр-міністр також поінформував про відкриття в Україні центрів порятунку, де внутрішньо переміщені особи зможуть отримати комплексну підтримку.

«Перший такий центр уже відкрито в Запоріжжі, куди більшість постраждалих прибули з Маріуполя та південних областей України. Зараз ми працюємо над відкриттям наступних центрів у Львові, Києві, Харкові та Одесі. Тут люди можуть отримати безкоштовну юридичну, психологічну чи медичну підтримку», – сказала вона.

Як повідомлялося, єврокомісар із внутрішніх справ Ілва Йоханссон прибула до Києва, щоб обговорити з представниками українського уряду практичну імплементацію Директиви про тимчасовий захист, кроки на шляху до вступу в ЄС та непохитну підтримку ЄС України та її народу.

Фото: Twitter Ольги Стефанишин

Comments

Новости