Connect with us

Политика

Шольц обіцяє і надалі постачати зброю Україні

Канцлер Німеччини Олаф Шольц категорично відкидає звинувачення в тому, що Німеччина скорочує підтримку України зброєю, і обіцяє продовжувати надавати таку допомогу.

Як передає Укрінформ, про це він сказав в інтерв’ю канадському виданню The Globe and Mail.

Шольц запропонував «звернутися до фактів», маючи на увазі, що з перших днів після нападу Росії на Україну ФРН постачає Україні зброю та боєприпаси. Політик підкреслив, що це повна відмова від “залізної політики всіх федеральних урядів Німеччини – заборони експорту зброї в кризові зони”.

«Ми постачали все, що було: протитанкові та зенітні комплекси, міни, гармати, тонни боєприпасів і нелетальної допомоги. Потім ми перейшли до більш складних і дорогих систем. Самохідні гаубиці, ракетні системи залпового вогню, зенітні системи, радари протибатарейної боротьби. Деякі з цих систем настільки нові, що їх було вироблено лише декілька, а деякі з них навіть не були прийняті на озброєння Бундесверу», – додав глава уряду. Він також зазначив, що Німеччина навчає українських військових користуватися складними системами в різних частинах Німеччини.

“І ми продовжуватимемо надавати цю підтримку Україні стільки, скільки буде потрібно”, – запевнив Шольц.

Як повідомляв Укрінформ, 27 липня уряд Німеччини схвалив продаж Україні 100 сучасних самохідних гаубиць Panzerhaubitze2000.

Міністр оборони Німеччини Крістін Ламбрехт раніше запевнила, що Німеччина продовжить підтримувати Україну в боротьбі з російською агресією.

Фото: OP

Comments

Новости