Connect with us

Новости региона

що не можна робити, а кого привітати з іменинами ᐉ Народна Правда13 серпня церковне свято на честь святого Євдокима Каппадокіянина.

Що можна робити, а що ні, чим день особливий і у кого іменини – читайте у матеріалі Styler.

Святий є покровителем, молитвенем перед Богом сімейного огню. За годину своєї життя дав обід цнотливості та безбрачності, старався про сиріт, вдів, захищав обиджених, при цьому справедливо судив людей. За легендою, у його 33 роки Господь закликав Євдокима до себе. Той вирішив померти на самоті, а згодом біля його гробу стали відбуватися чудесні зцілення.

Цю дату в народі називали Євдокимове заговіння. Вже дозрівала ріпа. З неї пекли пироги, робили квас і варили кашу. Ріпу зазвичай їли у вареному, пареному і навіть печеному вигляді. Ще до цієї дати дозрівали головні овочі: огірки, помідори, кабачки. Наші пращури вважали, що 14 серпня треба обов’язково йти працювати на полі.

Прикмети на 13 серпня Ліс покритий туманом – час йти грибами.

Пчелі з ранку у поле полетіли – до гарної погоди.

Вітряний день обіцяє снігову зиму.

Ранковий туман швидко розсіюється – до ясної та сухої погоди.

Що не можна робити в цей день Сьогодні не варто робити важливі покупки, краще відкласти цей процес на більш вдалий день. У цей день не варто зваритися вдома, їхати у подорож чи відрядження. Також не можна викидати залишки зі столу.

13 серпня, День Ангела святкують Антон, Геласій, Георгій, Євдоким, Іван, Йосип, Іулітта (Уліта), Степан, Тімон.

Раніше ми писали, коли відзначатимемо Три Спаси, що потрібно зробити зробити до свят.

Також читайте про найкращі рецепти до Медового Спасу.

Источник

Comments

Новости