Connect with us

Новини Вінниці

Що очікує ІТ-сферу України після перемоги у війні – розповів інвестор Сергій Токарєв


Глава холдингу Roosh Сергій Токарєв спрогнозував основні тренди української ІТ-сфери у післявоєнний період.

В Україні ІТ вважають одним із найперспективніших напрямків для відкриття бізнесу та залучення інвестицій. За останнє десятиліття в країні з’явилося багато стартапів. Вони привернули увагу інвесторів, не лише вітчизняних, а й іноземних. Також багато іноземних компаній відкрили українські філії, створивши робочі місця для IT-спеціалістів.

Вітчизняна сфера інформаційних технологій, як і інші галузі, переживає не найкращі часи через тотальну війну, визнає засновник групи компаній Roosh Сергій Токарєв. Водночас він упевнений, що після перемоги Україна матиме великий потенціал, якого ще не бачила жодна країна світу. Але спочатку ми повинні вирішити низку проблем.

Виклики ІТ-ринку після війни

Основна проблема, з якою зіткнеться українська ІТ-галузь, пов’язана з інвестиціями, вважає Сергій Токарєв. На жаль, навіть зараз іноземні інвестори не поспішають фінансувати українські стартапи. Крім того, багато підприємств переміщують свої основні команди в безпечні місця, тобто за кордон. Цього вимагають інвестори для безпеки та життєздатності проектів. Через обстріл критичної інфраструктури російськими військами українці змушені працювати в умовах блекауту та відсутності мобільного зв’язку, що суттєво впливає на їх продуктивність та ставить під загрозу існування бізнесу.

Також, за словами Сергія Токарєва, ми будемо свідками відтоку спеціалістів. Багато гаїтян поїдуть на захід, коли відкриється кордон. Зокрема, це будуть співробітники компаній, які відкрили філії за межами України.

Сприятливі тенденції

Незважаючи на те, що після війни в українській технологічній сфері буде багато викликів, ринку варто очікувати змін на краще, не сумнівається підприємець.

По-перше, світова ІТ-спільнота продовжить підтримувати Україну – це стане трендом. Завдяки їм буде відкрито багато нових технологічних проектів, що призведе до створення високооплачуваних робочих місць. У результаті багато айтішників, які виїхали з країни, повернуться, припускає Сергій Токарєв. Щось подібне ми вже спостерігали восени 2022 року: як тільки минула загроза нападу на столицю, кияни почали масово повертатися.

Крім того, Україна стане привабливим ринком для тих, хто емігрував за кордон у 90-х і 2000-х роках. Ці люди вже допомагають державі грошима та ресурсами, а в майбутньому захочуть особисто долучитися до відновлення української економіки.

Наші проекти також можуть зацікавити іноземних IT-фахівців, вважає Сергій Токарєв. Таким чином в українських компаніях працюватимуть висококваліфіковані працівники з інших країн, а ми зможемо перейняти їхні знання та досвід і вирішити проблему нестачі спеціалістів на ринку праці.

Нарешті ІТ-індустрія стане як ніколи цікавою для самої держави. Після війни експерти зі штучного інтелекту (ШІ), розробники апаратного забезпечення та менеджери по продуктам будуть мати велике значення, а до списку пріоритетних напрямків увійде Military Tech – виробництво високотехнологічної зброї.

Для довідки

Сергій Токарєв – інвестор, IT-бізнесмен і партнер-засновник групи компаній Roosh, яка розвиває бізнес у сфері штучного інтелекту та машинного навчання. До складу холдингу входять проекти Reface і ZibraAI, венчурна студія Pawa і фонд Roosh Ventures. Roosh також має освітні ініціативи: AI HOUSE та SET University.

Компанія була заснована під час пандемії і працює досі. У 2022 році холдинг придбав міноритарну частку в українському стартапі Neurons Lab, який створює високотехнологічні продукти на основі ШІ.Підпишіться на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/shcho-ochikuye-it-sferu-ukrayiny-pislya-peremohy-u-viyni-rozpoviv-investor-serhiy-tokaryev.html

Comments

Новости