Connect with us

Спорт

рф навмисне вбивство полонених у оленівці, це не може залишитися безкарним

Все вказує на те, що смерть полонених українських військових в Оленівці, на окупованій Росією території України, була свідомо спричинена росіянами, і це злочин не повинен залишитися безкарним.

Про це у коментарі PAP заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Павло Яблонський, передає Укрінформ.

Як зазначив польський дипломат, все вказує на те, що росіяни свідомо вбивали українських полонених в Оленівці. Тому це питання не повинно залишитися без наслідків для Росії.

“Росія знову скоїла військовий злочин, це не перший злочин у цій війні. Це злочин, який дуже нагадує те, що Росія робила за багато десятиліть свого існування – вбивства полонених. У нас самих пов’язаний такий досвід із Катинню», – наголосив заступник голови польської дипломатії.

Він зазначив, що про злочин в Оленівці треба говорити “дуже голосно”.

“Щодо кваліфікації цих дій як терористичних актів, я думаю, що Росія вже неодноразово здійснювала терористичні акти під час цієї війни (в Україні – прим. ред.). Усі дії, спрямовані на вбивство мирних жителів, напади на мирне населення не мають єдиного сенсу. стратегічного значення, здійснюються лише для того, щоб спричинити терор, і це, власне, є мотивом дій терористів», – сказав заступник міністра закордонних справ Республіки Польща.

За словами Яблонського, історія знає випадки, коли багато, здавалося б, непорушних режимів втрачали владу. В результаті їх творці рано чи пізно відповідали за свої злочини.

«І в цьому випадку це має відбутися. Ми переконані, що рано чи пізно це станеться», – сказав він.

За словами заступника міністра, вже зараз необхідно повністю ізолювати Росію від участі у всіх міжнародних та багатосторонніх форматах.

Як повідомляло агентство Укрінформ, у ніч на 29 липня біля будинку, де утримувалися українські військовополонені на території колишньої виправної колонії №210 в Оленівці, стався сильний вибух. За даними російської сторони, загинуло близько 50 українських захисників, понад 70 отримали тяжкі поранення. Росіяни відмовили Міжнародному комітету Червоного Хреста у доступі до військовополонених в Оленівці, прямо порушивши положення Женевської конвенції.

Катинський злочин — розстріл понад 22 тисяч польських офіцерів та інших представників довоєнної польської адміністрації підрозділами НКВС у 1940 році поблизу села Катинь, а також Твері, Харкова, Києва та Мінська. Довгий час радянська історіографія заперечувала факт знищення поляків радянськими спецслужбами і звинувачувала в цьому німців. Нацисти викрили світові злочини НКВС у квітні 1943 року. Свою відповідальність за це злочин СРСР признав лише в 1990 році. Проте Росія досі відмовляється передати Польщі більшість архівних документів, які стосуються так званої Катинської справи.

Фото: InformNapalm

Comments

Новости