Connect with us

Наука

Рада має ухвалити закон про ЗМІ восени

Закон про засоби масової інформації Верховна Рада має прийняти восени у двох читаннях.

Про це під час круглого столу в Укрінформі заявила заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук.

«Я переконаний, що восени ми приймемо закон у двох читаннях. Якщо говорити про терміни в цілому, то 1 грудня президент України має підписати цей закон. Тоді ми перевіримо, як ми виконуємо 7 пунктів. з ЄС», – сказав Кравчук.

Вона зазначила, що якнайшвидше ухвалення цього закону є прямим обов’язком депутатів, оскільки ухвалення закону про ЗМІ є однією з вимог ЄС у зв’язку з початком переговорів про членство.

За словами депутата, зараз обговорюється, як саме будуть імплементовані зміни до закону. Водночас вона запевнила, що ці зміни «на 100% враховуватимуть директиви Євросоюзу», особливо додаткові вимоги щодо інклюзії – для кращого споживання медіа людьми з інвалідністю, а також рекламні директиви.

Народний депутат додав, що в законі є розділ про російську агресію та захист українського інформаційного простору.

«Захист інформаційного простору передбачено Конституцією України і є обов’язком кожного громадянина», – підкреслила вона.

Експерти відзначають, що медіазакон мав одну з найвищих відповідностей серед євроінтеграційних законів: версія 2020 року на 85% відповідала європейським вимогам у першому читанні та була схвалена делегацією ЄС, дипломатичними представництвами Швеції, Канади та інших країн.

За словами голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, такі результати стали можливими завдяки співпраці багатьох українських фахівців у сфері медіа, а також сприянню генерального директора Урядового офісу з координації європейської та євроатлантичної інтеграції Наталія Форсюк, голова Офісу Ради Європи в Україні, яка вдосконалила цей текст відповідно до європейських директив.

Як повідомлялося, прийняття законодавства про медіа з урахуванням вимог Директиви № 1808/2018/ЄС оптимізує українське законодавство відповідно до рекомендацій експертів Ради Європи та наближає його до правової бази Європейського Союзу, є одним із зобов’язань України за Угодою про асоціацію з ЄС.

23 червня глави держав і урядів Європейського Союзу ухвалили рішення про надання Україні статусу країни-кандидата в ЄС. Цей статус надається безумовно, але він необхідний для виконання низки рекомендацій Єврокомісії.

Законопроект №2693-д «Про ЗМІ» зареєстровано у Верховній Раді 27 грудня 2019 року, у травні 2020 року парламент направив його на друге перше читання. Новий закон має стати комплексним документом, який замінить кілька законів про ЗМІ.

Comments

Новости