Connect with us

Новости региона

основні аспекти трансферу домену між реєстраторами ᐉ Народна ПравдаВибір доменного імені – важливий крок при створенні сайту. Популярні домени рідко бувають вільними. Ім’я, що запам’ятовується, зазвичай стає невід’ємною частиною успішного веб-сайту та всього бренду. Іноді доменне ім’я слід перенести до іншого реєстратора. Багато провайдерів пропонують таку послугу. У компанії TutHost безкоштовний перенесення доменунадійний хостинг та низькі ціни.

Перенесення домену – це процес перемикання доменного імені від одного реєстратора до іншого. Трансфер може знадобитися з різних причин. Можливо, ваш реєстратор, що діє, раптово підвищивши тарифи на обслуговування. Ви знайшли найвигідніше пропозицію в іншому місці або волієте об’єднати всі свої домени в одного реєстратора. Часто домен переносять до хостинг-провайдера. Хоч би якою була причина, виконати перенесення можна майже завжди. Є лише кілька винятків.

Чому не можна виконати трансфер?

Перенести домен не вийде, якщо:

 • З моменту реєстрації чи останнього перенесення минуло менше 60 днів. Таку вимогу висуває ICANN (Internet Corporation for Assigned Names and Numbers). Це організація розробляє політику щодо доменних імен.
 • Термін дії домену минув. У цьому випадку перенесення не відбудеться, оскільки домен недоступний. Спершу треба продовжити його і вже потім переносити.

Інших заборон немає, але в деяких ситуаціях краще почекати із трансфером. Після продовження домену краще почекати 45 днів і лише потім виконувати перенесення. Якщо зробити трансфер раніше, продовження у старого реєстратора скасовується, і замість 2 років домен буде продовжено лише на 1 рік.

Деякі компанії ставлять блокування на строк 60 днів на трансфер не лише після реєстрації, а й після зміни контактних даних власника. Уточнити цю інформацію можна у поточного реєстратора.

Важливі моменти при трансфері домену

Послуга перенесення в більшості випадків безкоштовна, і лише деякі компанії беруть гроші за трансфер. Існує інше правило – майже завжди після перенесення потрібно продовжити домен на 1 рік. З цього правила є виняток – у зоні .pp.ua продовження необов’язкове.

Перед початком процесу необхідно перевірити, чи не заблоковано домен від перенесення. Зробити це можна на базі WHOIS. Багато реєстраторів блокують домени, щоб їх було складніше вкрасти. Блокування увімкнено, якщо ви бачите такі статуси:

 • clientTransferProhibited;
 • REGISTRAR-LOCK.

Для перенесення потрібно зняти блокування та змінити статус на OK або Active. Щоб зняти блокування, зверніться до поточного реєстратора.

Для початку трансферу знадобиться одноразовий секретний код. Його можна знайти у особистому кабінеті або звернувшись на підтримку. Це EPP key або AUTHCODE – він генерується автоматично із випадкових символів. Цей код потрібно ввести у форму замовлення трансферу нового реєстратора. Код необхідно вводити без пробілів на початку та наприкінці, інакше він може не спрацювати.

Коли трансфер починається, в базі WHOIS домен набуває статусу pendingtransfer. Тепер попередній реєстратор має передати домен новому реєстратору протягом 5-7 днів. Це максимальний термін, але іноді перенесення займає лише кілька годин. Перенесення міжнародного домену може зайняти більше години, трансфер у доменних зонах України відбувається швидше.

У деяких доменних зонах слід підтвердити перенесення. На пошту, вказану в контактних даних власника, прийде лист із посиланням. Перейдіть по ній, щоб підтвердити трансфер. З цієї причини вказуйте діючу електронну адресу.

Під час трансферу сайт продовжує працювати. Іноді збої виникають після перенесення. Це відбувається, коли домен спрямований на старі записи DNS, які ви вказали у попереднього реєстратора. Після перенесення він відключає їх, і сайт може бути недоступним. Потрібно вказати нові записи DNS. Якщо ви відразу прив’язали домен до NS-серверів хостинг-провайдера або купили домен та хостинг в однієї компанії, сайт буде працювати після трансферу без додаткових налаштувань.

Як перенести домен

Процес трансферу простий і вимагає від користувача особливих навичок.

 1. Перевірте статус блокування від перенесення на базі WHOIS. Якщо вона увімкнена, зв’яжіться з реєстратором для зняття.
 2. Отримайте у реєстратора код для перенесення.
 3. Введіть домен у форму нового реєстратора, вкажіть код.
 4. Поточний реєстратор може запросити у вас ідентифікатор та юридичну назву організації, до якої ви переносите домен.
 5. Трансфер у міжнародних доменних зонах потрібно підтвердити переходом на посилання з листа, який прийде на електронну пошту.
 6. Найчастіше доведеться сплатити продовження домену на 1 рік у нової компанії.
 7. Після оплати рахунку розпочнеться процес трансферу.

Трансфер домену – популярна послуга. Вона дозволяє об’єднати домен та хостинг в одній компанії, перенести всі доменні імена до одного провайдера, вибрати найкращі ціни на обслуговування. Саме перенесення переважно безкоштовне.

Источник

Comments

Новости