Connect with us

Культура

Одеський кінофестиваль оголосив склад журі – Українські новини


Оголошено склад журі Міжнародної конкурсної програми 11-го Одеського міжнародного кінофестивалю.

Журі міжнародного фестивалю очолить канадський композитор Говард Шор.

Говард Шор – один з провідних композиторів сучасності, лауреат премій Оскар, Греммі і Золотий глобус. Написав безліч саундтреків до голлівудських фільмів, які глядачі чують вже 40 років. У 1978 році написав свій перший саундтрек до драми Я сумую за тобою, обіймаю і цілу (I Miss You, Hugs and Kisses), а з 1980 року повністю зосередився на створенні музики до кінофільмів. Серед його робіт – Муха (1986), Мовчання ягнят (1991), Гра (1997), Банди Нью-Йорка (2002), Авіатор (2004). Найбільшу популярність композитору принесла робота над кінотрилогією Володар кілець Пітера Джексона.

Разом з ним фільми Міжнародного конкурсу оцінюватимуть ісландська актриса і театральний режисер Хальдор Герхардсдоттір, португальська зірка Жоана Рібейру, українська актриса театру, кіно і дубляжу Лариса Руснак і французький актор і режисер Серж Аведікян.

Хальдор Герхардсдоттір починала як саксофонистка і співачка в поп-групі Risaeðlan / Reptile. У 1995 році вона закінчила Ісландську театральну академію і з тих пір стала провідною актрисою міського театру в Рейк’явіку. Зіграла головну роль у фільмі відкриття 9-го ОМКФ Гірська жінка: на війні.

Жоана Рібейру – зірка кіно з Португалії. Міжнародної аудиторії стала відомою після ролі Анжеліки в стрічки Террі Гілліама Людина, що вбив Дон Кіхота.

Лариса Руснак – українська актриса театру, кіно і дубляжу, народна артистка України. Більше 60 ролей у фільмах і серіалах. Найвідоміші ролі – у фільмах Вітчим, Право на захист, Попіл Фенікса, Украдене щастя, День народження Буржуя, Тільки любов, Стрімголов.

Одеський міжнародний кінофестиваль: відома конкурсна програма

Серж Аведікян з 1979 року почав кар’єру актора театру, кіно і телебачення, а в 1982 році почав знімати документальні фільми, а через 8 років – короткометражні стрічки. У 2010 році отримав Золоту пальмову гілку Каннського кінофестивалю за короткометражну анімаційну стрічку Собачі історії. У 2013 році він знявся в головній ролі в біографічній драмі Параджанов, яка отримала Золотого Дюка як кращий український фільм 4-го ОМКФ.

11-й Одеський міжнародний кінофестиваль пройде онлайн з 25 вересня по 3 жовтня.

Comments

Новости