Connect with us

Наука

ОБСЄ буде присутня в Україні без згоди Росії – Рау

Організація з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ) розпочинає масштабну програму допомоги Україні в подоланні викликів, пов’язаних з війною. Ця програма буде реалізована навіть без згоди Російської Федерації як країни-учасниці організації, де діє принцип консенсусу.

Як повідомляє Укрінформ, про це заявив чинний голова ОБСЄ, міністр закордонних справ Польщі Збігнєв Рау на спільній прес-конференції з генсеком ОБСЄ та главою МЗС України у вівторок у Києві.

“Як нинішній голова ОБСЄ разом із генеральним секретарем ОБСЄ ми запевнили міністра Кулебу, що ОБСЄ продовжить надавати допомогу Україні на шляху до миру та стабільності за будь-яких обставин. Сьогодні я маю можливість повідомляємо, що ми запускаємо велику та амбітну програму для України, яка базується на партнерстві, заснованому на довірі, а також на значному досвіді, який ми здобули за останні 28 років співпраці», – сказав Рау.

За його словами, ОБСЄ налаштована залишатися в Україні та «надавати підтримку Україні на шляху подолання величезної кількості викликів, а також у післявоєнній відбудові».

Нинішній глава ОБСЄ зазначив, що через те, що Україна зараз «воює з іншою країною-учасницею ОБСЄ», це унеможливлює отримання згоди Росії, необхідної для досягнення консенсусу в ОБСЄ щодо виконання різних діяльність Організації на території України. При цьому Рау зазначив, що “ОБСЄ має різні механізми, які дозволяють уникнути або, швидше, обійти принцип консенсусу”. Прикладом цього є, зокрема, запуск державами-учасницями ОБСЄ так званого «московського механізму» з метою розслідування військових злочинів Росії в Україні.

«Я буду абсолютно чесним, наша присутність в Україні тепер триватиме без російської підтримки, російського консенсусу чи схвалення. А це означає, що ми маємо змінити правові та фінансові механізми для реалізації нашої діяльності», – сказав Рау.

Він додав, що присутність і діяльність ОБСЄ в Києві фінансуватимуться з позабюджетних джерел. “І це те, що вже вирішив генсек ОБСЄ”, – додав чинний глава ОБСЄ.

Присутня на прес-конференції генеральний секретар ОБСЄ Гельга Шмід додала, що нова програма ОБСЄ для України “надає допомогу владі та суспільству”. «Ми повинні реагувати на підвищені ризики для цивільного населення внаслідок війни, протидіючи різним збройним діям, розміновуючи або нейтралізуючи вплив війни на жінок і дітей, особливо в боротьбі з незаконним переміщенням осіб і сексуальним насильством», – сказала вона.

Як відомо, раніше через блокуючу позицію Російської Федерації в ОБСЄ не вдалося досягти консенсусу щодо продовження мандату Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ в Україні та офісу Координатора проектів ОБСЄ в Україні. .

Comments

Новости