Connect with us

Культура

Не заснути за кермом – найефективніші лайфхаки

Бонус: шість ознак сонливості, які не слід ігнорувати

Під час тривалої подорожі за кермом водіїв чекають не лише різні махінації. Сонливість може накопичуватися у невідповідний момент. І це досить часто причина ДТП – коли водій заснув за кермом.

Фахівці медичного центру Університету Рочестера в США опублікували список найефективніших способів запобігання засинання за кермом. Їх було семеро.

 1. Висипайтеся перед поїздкою. Проблема в тому, що висипатись не вдається, а втома накопичується. Тому перед далекою поїздкою важливий повноцінний відпочинок та повноцінний 8-річний сон.
 2. Ніколи не сідайте за руль після вживання алкоголю. У багатьох країнах існують мінімальні дози, після перевищення яких поліція не вважає водія п’яним і не випише штрафу. Однак алкоголь викликає відчуття втоми, замедлює реакцію та знижує здатність керувати автомобілем.
 3. Якщо можливо, не їздіть на великі відстані поодинці. Навіть якщо ваш спутник не вміє вести, він може розважити вас розмовою. А якщо ви можете і можете змінитись, то це взагалі чудово.
 4. Не йдіть, коли зазвичай спите. Або хоча б заснути. Ваші циркадні ритми можуть вас перевантажити. Тож виберіть свою звичайну щасливу годину подорожі.
 5. Слідкуйте за поставою – тримайте голову піднятою і не сутуліться. Підтримувати загальний тон.
 6. Робіть перерву хоча б раз на дві години. Краще вибрати безпечне і людне місце, щоб зупинитися і вийти з машини, щоб розім’ятися.
 7. Дві чашки напою з кофеїном, наприклад, кави, допоможуть вам не заснути і переборщити з цим тоніком. Але ця порада підходить тільки тим, у кого немає протипоказань до кофеїну.

Крім цих хитрощів, давали ще й водії. Шість ознак того, що сонливість бере верх і точно час відпочити. Ви можете заснути, якщо:

 • вони не можуть згадати, як проїхали останні кілометри;
 • ваш розум блукає, і ви не можете зосередитися;
 • вам важко зосередитися на чомусь і тримати очі відкритими;
 • вам важко тримати голову;
 • почав виїжджати за межі смуги руху або з’їжджати на узбіччі;
 • часто позіхати.

Ви помітили хоча б один із цих симптомів? Зупиніться у безпечному, добре освітленому місці, вимкніть двигун, замкніться та поспіть 15-20 хвилин. Короткий сон, який ще називають силовим, допоможе вам трохи освіжитися та отримати якщо не до кінця, то хоча б місце, де можна повноцінно розслабитись.

Як повідомляв раніше Телеграф, перед далекою дорогою також варто перевірити автомобіль, є навіть спеціальний чек-лист із 7 пунктів, який допоможе підготувати залізного коня якнайкраще.

Comments

Новости