Connect with us

Новини Вінниці

На Вінниччині жінка реставрувала хатину прабабусі та облаштовує музейну світлицю


У селі Жабокрич Крижопільської громади вже понад 15 років пустує глиняна хата, збудована за старовинними технологіями. Будівля належала прабабусі Олени Присяжнюк. Жінка вирішила вдихнути в нього друге життя і відновити його. Облаштовуючи дачу, він знімає короткі відеоролики, розповідає про спогади дитинства, сільські традиції у своєму відеоблозі та стає зіркою мережі TikTok.

«Я відпочивав у цьому котеджі кожне літо. Їй понад 80 років. Це хатинка моєї прабабусі. Жила з сестрою. Моя прабабуся з 1926 року, а її сестра з 1932 року. Прабабуся померла 15 років тому. А її рідна сестра ще жива. Зараз їй 90 років. Переїхала в літню кухню. Ідея купити будинок в селі і відчути добробут, спокій і мир закрадалася в мене давно. Сусіди продавали будинок, в хорошому стані, але я вагався, душа не лежала. Я зрозумів, що шукаю не просто сарай, а спогади з дитинства, адже багато часу проводив у прабабусі. Тому я вирішила відновити оригінальну хату моєї родини», – розповідає кореспонденту Вінниця.info Олена Присяжнюк.

Більше року Олена разом із рідними реставрувала прабабусин сарай. Все зроблено з екологічних матеріалів, тому реставрація обійшлася жінці порівняно дешево.

«Будинок довелося будувати, бо старі хати з віком починають руйнуватися. Коли зводили стіни, всі щілини замазали брудом, все побілили. Під будинок також зробили фундаменти. Переробили диван і димохід. Чистили димар, відновлювали піч, грубку. Сучасні матеріали ми туди не закладали. Мені пощастило, що сестра моєї прабабусі жива-здорова, вона розповідала, як це колись робили з глини та піску. Вона також зараз доглядає за будинком і клумбами і рада, що ми втілили таку ідею в життя», – каже пані Олена.

Всередині хати багато старих автентичних речей. Багато з них Олена успадкувала. Крім того, багато знайомих у селі почали дарувати їй різні цікавинки. У хаті в Олени можна побачити старовинну скриню, миску, веретено, ткані килими, гасові лампи, старовинні глечики, посуд, картини, книги. Також є колекція вишитих сорочок, яким близько ста років. Їх понад 50 і всі вони з Крижопільщини.

«У селі мою дачу називають музеєм, хоча я так не вважаю. Я просто хотів залишити все так, як було, коли я там виріс. Є багато прохань прийти на фотосесію, спробувати розпалити піч, просять навіть переспати. Але в майбутньому я хочу все навести лад і буду думати, як таким чином розвивати туризм у рідному регіоні», – завершує розмову Олена Присяжнюк.

Новини у зручному форматі на нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info, фото Олена ПрисяжнюкПідпишіться на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/na-vinnychchyni-zhinka-restavruvala-khatynu-prababusi-ta-oblashtovuye-muzeynu-svitlytsyu.html

Comments

Новости