Connect with us

Культура

Музей Коцюбинського пошкодили росіяни: він потребує ремонту


Іменем видатного письменника Михайла Коцюбинського названо багато вулиць Вінницької області, а в місті Вінниці є будинок, де він народився і жив. Проте не все життя Коцюбинський провів у Вінниці, а саме у 1898 році він переїхав до Чернігова.

Донедавна на Чернігівщині працював музей відомого вінничанина, але будівлю розгромили росіяни. Зараз по всій Україні збирають кошти на відновлення будівлі після нападу окупантів.

Мінкульт повідомляє про знищення музею Коцюбинського.

Фото: офіційний сайт Міністерства культури та інформаційної політики

У Чернігові сильно постраждав будинок. Внаслідок мінометного обстрілу в березні минулого року зруйновано перекриття, пошкоджено стіни та ґанок, вибито вікна та двері та пошкоджено деякі елементи інтер’єру. Йдеться про меморіальну бібліотеку, деякі меблі та музичний інструмент письменника – рояль.

Раніше інтер’єр музею був таким, яким був за життя Коцюбинського. Його письмовий стіл і друкарську машинку поставили у вітальні. Також була особиста бібліотека з першодруками одного з найвідоміших вінницьких письменників.

Будівля музею зараз потребує ремонту, тож міністерство запрошує всіх бажаючих звертатися.

Свого часу садиба збирала навколо себе письменників, акторів, учених і митців. Останні 15 років свого життя Михайло Коцюбинський провів у чернігівській будівлі.Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.myvin.com.ua/news/18334-muzei-kotsiubynskoho-poshkodyly-rosiiany

Comments

Новости