Connect with us

Новини Вінниці

Міни шукає трактор… без тракториста в кабіні


Одне з вінницьких підприємств розробило технологію дистанційного пошуку мін на полях за допомогою трактора МТЗ.

Розробку презентували учасникам агрокластеру «АгроВін», повідомляється на сторінці компанії у Facebook.

Новинку презентував керівник ТОВ «Френд» Віталій Шуберанський. За його словами, його створили на базі колісного трактора МТЗ. Прилад пересувається без водія, керується дистанційно.

«Наші фахівці прикріпили до трактора три металошукачі: один спереду, два ззаду», – пояснив Віталій Шуберанський. Інформація про це негайно надходить на диспетчерську».

Як зазначив керівник підприємства, щоб трактор не потрапив у вибухівку та не отримав пошкоджень, програмою керування передбачено його зупинку одразу після виявлення небезпеки.

«У такому випадку пристрій автоматично зупиняється і не продовжує роботу, доки оператор не дасть нову інструкцію», — підкреслює Віталій Шуберанський.

Винахід вінничан допоможе вибухівці при розмінуванні полів, які використовуються для вирощування сільськогосподарських культур.

Як пояснив партнер, подібні спеціалізовані блоки управління коштують чималі гроші.

«Ми можемо взяти сільгосптехніку, яка з тих чи інших причин не використовується, і завдяки цьому розробка матиме низьку ціну», – каже керівник компанії. Він також зазначає, що фахівці підприємства співпрацюють із Вінницьким національним технічним університетом.

Віктор СКРИПНИК.

Фото зі сторінки ТОВ “Френд” у Facebook.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: http://www.golos.com.ua/news/174451

Comments

Новости