Connect with us

Новини Вінниці

«Летів ворон. Пісні борні і волі»: У Вінниці провели мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша»


У Вінниці 22 листопада відбувся мистецький захід фольклорного гурту «Мокоша», який має назву «Летіли ворони. Пісні свободи і волі». Учасники гурту виконали традиційні пісні Вінниччини, пісні сихівських стрільців та вояків УПА.

Про це повідомив кореспондент Вінниця.info.

«Кожна пісня, яку ми сьогодні співаємо. Це чиєсь життя. Це не хтось складав вірші, це не вірші поета. У народній думці, в народній пам’яті, в людських устах звучить чиясь доля. Хтось так жив…», – розповіла на початку заходу лідерка гурту «Мокоша» Юлія Васюк.

Під час заходу прозвучали пісні, записані у різні роки на Вінниччині. Їх історичне значення важко переоцінити.

«Найновіша пісня була записана в 2017 році. Найстаріша пісня була записана в 1921 році. Це релікти пісень, які можна почути в живому виконанні тільки тут і зараз», – каже Юлія Васюк. – Чим ще унікальний цей проект? Цей проект ми реалізуємо лише один раз. Це наша фішка. Такі проекти ми робимо вже втретє. І в такому форматі це пісні, які звучать тільки тут і тільки сьогодні. Тільки тут, у цій залі. Тому це унікальний продукт».

Усі пісні у виконанні гурту пронизані болем української душі. Гостей заходу частували піснями з Гайсинського, Тростянецького, Мурованокуриловецького, Томашпільського, Чечельницького, Немирівського, Калинівського районів Вінницької області.

Співають: Юлія Васюк, Софія Аль-Хадіді, Максим Дудніченко, Марина Махновецька, Олександр Верестун, Світлана Дука, Анастасія Приймачук, Діана Бондарець, Авак Бабаханян, Аліна Ференець, Яна Качуровська, Ельвіра Грушко, Евеліна Дернова та Іван.

«Ми навчилися співати війну. Пісня, яку ви зараз почуєте, записана там, де проходили бої, Томашпіле. Власне, такі пісні найяскравіше відображають реальність, в якій ми сьогодні живемо. Це своєрідний міст між тим, що було, і тепер. Різниці ми не бачимо», – каже Юлія Власюк.

«Завдяки нашим збройним силам ми маємо можливість сьогодні побачити вас віч-на-віч», – каже керівник оркестру. – Ми дуже-дуже пишаємося тим, що сьогодні наші хлопці поставили на ноги весь світ. Бути українцем сьогодні означає бути сміливим, бути сміливим, бути вільним, бути незалежним, бути непереможним.

Мені б дуже хотілося, щоб ми не передавали такі пісні нашим дітям як реліквію. Я дуже хочу, щоб ми дарували їм пісні про нашу Перемогу. І ми дозволили їм продовжувати. І той тягар, який ми сьогодні несемо з вами, ми не залишили нашим дітям і онукам».

На вечорі також лунали повстанські, похідні пісні, як символ незламності українського духу, символи боротьби та готовності до оборони.

«Ні для кого не секрет, що наші хлопці — не просто герої Marvel, як зараз усі жартують, це герої космічного, глобального масштабу! І такими вони були завжди. І хлопці, яких вони співали 500 років тому, 100 років тому і 20 років тому, і хлопці, про яких ми сьогодні співаємо.

Нам дуже приємно і дуже пишаємося, що батьки моїх дітей сьогодні також захищають нашу країну. Ми дуже цим пишаємося. Саме на наших плечах сьогодні тримається наша країна.

Батько нашої Аліни, пан Олександр, зараз на білоруському кордоні, брат Віталій служить у зенітному взводі, теж на кордоні з Білоруссю.

Тато нашої Ельвіри зараз навчається, він давно не бачив родину, не був вдома, але ми сподіваємося, що ця війна закінчиться до того, як йому доведеться поїхати в гарячі місця.

Але батько нашої Марини, пан Сергій, зараз під Бахмутом, захищає нашу державу.

У такому нестабільному становищі зараз і батько нашої Діани, який зараз у Лимані під Донецьком.

Батько нашої Іванки теж зараз служить у збройних силах і захищає наше небо над Вінницею. І саме його побратимам ми завдячуємо тим, що Вінниця – одне з найбезпечніших міст країни.

Батьки – наша гордість. Я сама донька солдата і мені дуже важливо знати, що наші батьки справжні чоловіки. І я дуже бажаю, щоб ми їх дуже скоро прийняли і могли нарешті сказати, що ми живемо у вільній країні, в нашій країні, яку залишили нам наші діти, які залишили нам наші батьки. Це наша країна. Воно просякнуте кров’ю наших рідних і ми його нікому не віддамо і будемо за це стояти до останнього», – сказав лідер гурту «Мокоша».

Наприкінці заходу учасники гурту розповіли, що за два місяці власноруч виготовили понад 2 тисячі окопних свічок і передали їх тим, хто їх потребував на передовій. Також учасники гурту зібрали ще один набір свічок для братів і батька учасниці «Мокоші» Діани та підготували для нього особливий подарунок – теплу українську хустку.

Новини у зручному форматі на нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.info



Підпишіться на Вінниця.info в Telegram





Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/letiv-voron-pisni-borni-i-voli-u-vinnytsi-provely-mystets-kyy-zakhid-fol-klornoho-hurtu-mokosha.html

Comments

Новости