Connect with us

Коррупция

Курс долара впаде, оскільки грошової валюти стане надлишком – прогноз експертів

Експерт пояснив, чому долар подорожчав і як можна буде змусити курс знизитися

Після підвищення офіційного курсу долара 21 липня та його зміцнення на готівковому ринку на кінець липня спостерігалася тенденція до зниження курсу іноземної валюти до гривні. У вівторок, 2 серпня, курс долара на готівковому ринку впав на 15 копійок у покупця та на 20 копійок у продаж.

Про це повідомляє портал “Мінфін”, а курс євро щодо гривні не змінився.

За словами професора економіки Київського національного економічного університету імені Ваді Гетьмана Богдана Данилишина, деяка дестабілізація на готівковому ринку після ослаблення офіційного курсу є тимчасовою.

За його словами, однією з причин різкого зростання курсу готівкового долара до 40 гривень і вище стала неможливість негайно надати касирам банків готівку.

«Перші дні роботи міжбанківського валютного ринку після офіційного курсу 36,56 грн показали, що проблем з безготівковим доларом в Україні немає, є профіцит валюти на міжбанку, що дозволяє НБУ поповнювати кошти. золотовалютні резерви з дол. Водночас, суто технічні проблеми не дозволяли Україні мати достатньо готівкових доларів для поповнення скарбниць банків Києва та регіонів країни», – пояснює експерт. стрибок готівкового долара після 21 липня.

За його словами, ситуація в цілому сприяє зміцненню гривні і знецінення долара, адже українські порти розблоковані, аграрії продовжують збирати зерно в складних умовах, створюються транспортні коридори для подальшого експорту, отримання допомоги від міжнародних організацій, ЄС та США. Крім того, вони готують законодавство, яке дозволить використовувати заморожені російські активи для допомоги Україні.

Експерти сходяться на думці, що серпень буде стабільним місяцем для долара і чекати його зростання не варто, можливо, навіть національна валюта може знизити курс долара.

Comments

Новости