Букмекерська корпорація з російським корінням 1XBet у розпалі війни отримала в Україні ліцензію на букмекерську діяльність. У цьому їй сприяв Борис Баум, пов’язаний із заступником голови Держдуми РФ та спецпредставником Володимира Путіна Олександром Бабаковим.

Про це йдеться у розслідуванні InformNapalm.org, інформує Ділова столиця.

Згідно з громадськими реєстрами, «офіційний» 1XBet працює в Україні від імені ТОВ «Твоя беттингова компанія». Саме це ТОВ отримало ліцензію на ведення букмекерської діяльності та організацію азартних ігор. Власником її вважається Сергій Петрович Цибін.

Справа в тому, що 1XBet — дуже розрізнена структура із сотень компаній по всьому світу. Юридично ця махіна не має кінцевого єдиного власника, і зв’язки також не фіксуються.

«Однак кінцеві власники цього бізнесу все ж таки існують. Ними з моменту заснування 1XBet залишаються троє росіян – Роман Семіохін, Сергій Каршков та Дмитро Казорін. Перша беттингова платформа 1XBet була створена ними у Брянську», – йдеться у розслідуванні.

По діяльності 1XBet у РФ була навіть кримінальна справа і основачі нібито перебувають у розшуку. Однак насправді вони живуть на Кіпрі, дають інтерв’ю Forbes, ведуть там бізнес та будують 22-поверховий офіс для 1XBet.

А кримінальну справу в РФ було зам’ято після того, як 1XBet стало спонсором російського ФК «Динамо», яке контролюється російськими силовиками. Зараз у РФ, незважаючи на нелегальний стан 1XBet, працює їхній «клон» – 1XСтавка.

1XBet неодноразово потрапляв у скандали у всьому світі. Зокрема, їхню діяльність було припинено у Великої Британії, у Кенії. А в США Американська асоціація кінематографістів звинуватила 1XBet у спонсоруванні піратства.

Однак, незважаючи на такий шлейф, росіяни змогли отримати ліцензію в Україні, причому під час війни.

У цьому їм допоміг Борис Баум – перший заступник голови консультаційно-експертної ради Комісії з регулювання азартних ігор та лотерей (КРАЇЛ), яку розслідувачі називають сірим кардиналом азартних ігор в Україні.

Баум багато років працював топ-менеджером в енергетичній компанії VS Energy, яку до 2021 року контролювали російські бізнесмени Олександр Бабаков (тепер депутат Держдуми, а раніше відомий як представник «Лужніковського» групування), Євген Гінер та Михайло Воєводін.

VS Energy в Україні контролює частки в енергокомпаніях «Житоміробленерго», «Закарпаттяобленерго», «Кіровоградобленерго», «Херсонобленерго», «Рівнеобленерго», «Чернівціобленерго» та «Хмельницькобленерго».

У розслідуванні йдеться про те, що Баум звів Семіохіна, Каршкова з Михайлом Спектором – ще одним вихідцем із «лужниківських». Наразі Спектор розвиває бізнес 1XBet в Україні.

Він же і пролобіював у КРАЇЛ отримання ліцензії для 1XBet. Оскільки поки що оформлялися папери, почалася широкомасштабна війна між Росією та Україною, росіянам довелося пообіцяти купити військові ОВДП на 500 млн грн.

«Від 1XBet була ще одна пропозиція – дозволити приймати ставки від гравців-нерезидентів України та запровадити пільгове оподаткування для такої діяльності», — йдеться у розслідуванні.

Це, як зазначають у InformNapalm, дасть можливість 1XBet розширити свою діяльність у всьому світі з-під українського зонта та дозволити відмивати гроші від операцій, проведених поза Україною.

Розслідувачі повідомили, що Київська прокуратура вже веде слідство щодо діяльності «Твоєї беттингової компанії», але закликали звернути на ситуацію увагу СБУ та РНБО.

Источник

Оставьте комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.