Connect with us

Бизнес

Комісія Сейму Латвії підтримала визнання Росії спонсором тероризму.

У Латвії парламентський комітет у закордонних справах ухвалив заяву щодо цілеспрямованих військових атак Росії на мирне населення України та публічний простір, визнавши це насильство тероризмом, а Російську Федерацію державним спонсором тероризму.

Про це повідомляє Укрінформ із посиланням на сайт латвійського парламенту.

Голова Комітету Сейма у закордонних справах Ріхардс Колс підкреслив, що Росія протягом багатьох років прямо та опосредковано підтримує та фінансує терористичні режими та організації. Як приклад вони навели постачання зброї та військову допомогу режиму Асада у Сирії, відруєння батьківщини Скрипалів у Великобританії та збиття рейсу MH-17.

У заяві Комісії йдеться, що дванадцять мільйонів українців були змушені покинути свої домівки, а ще мільйони були змушені покинути свою країну після неспровокованого військового нападу Росії на Україну 24 лютого. За цей час ряд правозахисних груп і міжнародних моніторингових місій повідомили про звірства, вчинені російськими збройними силами проти мирного населення в Україні, включаючи муки, зґвалтування, вбивства та масове утримання цивільних осіб у так званих фільтраційних центрах, а також масові депортації.

Члени комісії нагадують, що менш ніж за 24 години після підписання Україною та Росією угоди з Турцією та ООН про відновлення експорту заблокованого українського зерна ракетний удар російських військ по Одеському порту 23 липня продемонстрував неувагу до їхніх власних зобов’язань. . . Це означає, що Російська Федерація свідомо продовжує загострювати глобальний продовольчий кризу, який може спричинити голод і страждання у всьому світі.

У заяві також наголошується, що Росія використовує страждання та залякування як інструмент у своїх спробах деморалізувати український народ та збройні сили, щоб паралізувати здатність держави протистояти діям Росії. Депутати латвійського парламенту визнають тероризмом російське насильство проти мирного населення, яке здійснюється для досягнення політичних цілей, а Росію є державним спонсором тероризму, і закликають інші країни-союзники підтримати цю точку зору.

Депутати парламенту Латвії категорично засуджують військову агресію Російської Федерації та широкомасштабне вторгнення в Україну, здійснені за підтримки та участі білоруського режиму, закликають євроатлантичну спільноту та її партнерів до швидкого посилення та впровадження комплексних санкцій. проти Росії Зокрема, закликають членів ЄС негайно припинити видачу туристичних та в’їзних віз громадянам Російської Федерації та Білорусі.

Комітет Сейму в закордонних справах висловив солідарність з українським народом і вирішив направити запит на розгляд наступної сесії Сейму.

Як повідомлялося, 24 лютого РФ розпочала новий етап війни проти України – тотальне вторгнення. Нападники обстрілюють та бомбардують мирні міста та села в Україні, вбиваючи мирне населення.

Comments

Новости