Connect with us

Новини Вінниці

Як підключитися до національного роумінгу, якщо зник мобільний зв’язок


Якщо мережа вашого оператора не працює, ви можете скористатися національним роумінгом. Це не вимагає додаткової комісії.

У Держспецзв’язку надали покрокову інструкцію.

1️. Щоб вимкнути автоматичний вибір мережі:

Android

Налаштування → Мобільна мережа → Оператор → знайти та вибрати доступну мережу Vodafone UA, UA-Київстар, lifecell, 3Mob

iOS

Налаштування → Мобільні дані → Вибір мережі → знайти та вибрати доступну мережу Vodafone UA, UA-Київстар, lifecell, 3Mob

Якщо реєстрація не вдається, спробуйте ще раз або виберіть іншу мережу. Перезавантажте телефон і повторіть спробу.

2. Періодично намагайтеся повернутися (підключитися) до мережі свого оператора вручну або ввімкнувши автоматичний вибір мережі.

3️. Обмежте споживання мобільного трафіку, оскільки він створює надмірне навантаження на мережі мобільних операторів. Вимкніть режим автоматичного завантаження медіафайлів у месенджерах.

Налаштування Messenger → Дані та зберігання або медіафайли → Вимкніть «Фонові завантаження» / у розділі «Через мобільну мережу» вимкніть «Автоматичні завантаження медіа».

4️. Не можете додзвонитися – пишіть смс. Скоротіть час телефонних розмов до мінімуму – можливо, в цей момент іншому учаснику терміново потрібно викликати швидку допомогу або рятувальників.

5️. Якщо з’єднання не працює в національному роумінгу, переконайтеся, що «Режим польоту» вимкнено Подивіться, чи є з’єднання у інших людей поблизу.

Якщо спілкування працює для інших користувачів:

• перезавантажте телефон;

• вимкнути телефон, вийняти і вставити SIM-карту назад;

• спробуйте перевірити працездатність SIM-карти на іншому пристрої.

6️. Якщо зв’язок не працює тільки у вас, SIM-карту потрібно замінити. Зв’яжіться з оператором (зателефонуйте в контакт-центр або напишіть в соціальній мережі) і дізнайтеся адресу та години роботи найближчого магазину. Переконайтеся, що ви дісталися туди безпечно.

7️. Якщо мережа будь-якого оператора не працює для інших користувачів, то проблема в пошкодженні інфраструктури через ворожі дії. Повідомляти про це оператора не потрібно.

Мережевий трафік відстежується в режимі реального часу. Мобільні оператори максимально швидко відновлять зв’язок скрізь, де це можливо.

І що важливо: які рішення дозволять залишатися онлайн навіть без доступу до електроенергії – повідомляє Економічна правда.

Кабельний інтернет

Електричні пристрої, включаючи Wi-Fi роутери, не працюють під час відключення електроенергії. Однак це не означає, що абоненти точно втратять доступ до Інтернету. Спосіб залишатися онлайн простий.

Говорити про кабель, підключений до маршрутизатора Wi-Fiякі передають і отримують дані з Інтернету.

Якщо штекер (так звана собачка) кабелю підключити до спеціального роз’єму на бічній панелі ноутбука (є на більшості моделей) і встановити «дротове підключення», то ви можете вільно користуватися інтернетом. .

Це навіть краще, ніж бездротовий Інтернет через Wi-Fi.

Якщо на ноутбуці є опція «мобільна точка доступу», він може виконувати роль Wi-Fi роутера, тобто роздавати інтернет на інші пристрої. Тривалість користування таким інтернетом залежить тільки від заряду акумулятора ноутбука.

Про що потрібно подбати заздалегідь? Так як інтернет-кабель зазвичай прокладається тільки протягом місяця з місця розташування роутера, для реалізації такого способу користування інтернетом необхідно придбати більш довгий аналогічний кабель.

На кожному кінці кабелю необхідно закріпити зазначені заглушки та отримати спеціальний перехідник (роз’єм мережевих роз’ємів) для підключення до мережевого кабелю.

Підключення кабелю через роз’єми wi-fi роутера при відсутності світла не принесе бажаного результату, так як пристрій може передавати сигнал тільки при наявності електрики.

Такий спосіб виходу в інтернет можливий, якщо у провайдера є електрика.

Супутниковий інтернет

Супутниковий інтернет вважається найнадійнішим рішенням з точки зору забезпечення зв’язку в разі повного знеструмлення, тобто якщо тривалий час немає електрики.

На українському ринку працює кілька супутникових інтернет-провайдерів: DataGroup, Iridium, Inmarsat і Starlink. Однак не всі вони можуть працювати без електрики.

DataGroup, наприклад, обіцяє мінімальну швидкість інтернету 56 Кбіт/с, але заявляє, що єдиною умовою роботи є «стабільне джерело живлення».

Те саме стосується Starlink. На швидкості 50-200 Мбіт/с Starlink споживає до 100 Вт на годину. Це небагато, але при повній відсутності світла цінність приладу дорівнює нулю.

Iridium та Inmarsat надають доступ до Інтернету в будь-якій точці країни без доступу до електроенергії, оскільки їхні wi-fi роутери оснащені акумуляторами.

Мінімальний час роботи пристрою в режимі активного використання становить 2,5 години.

Однак ці мобільні супутникові термінали мають недоліки. Перший – за найкращих обставин вони забезпечать швидкість лише 240-380 Кбіт/с. Друге – ціна: один апарат коштує 1500-1700 доларів.

Повідомлення в зручному форматі на нашому телеграм-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідпишіться на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/yak-pidklyuchytysya-do-natsional-noho-rouminhu-yakshcho-znyk-mobil-nyy-zv-yazok.html

Comments

Новости