Connect with us

Культура

фінальний сезон поділять на дві частини, але це не точно — Украинские новости


 • 1

  Дуглас Коупленд. Гравець 1: що з нами станеться

  Уже в першому оповіданні героїня цього роману, яка летить на побачення через знайомство в Інтернеті, вперше за багато місяців відчуває, що її життя — “справжня історія, а не просто ряд подій, записаних в щоденник, — фальшива лінійність, накладена на хаос в спробі людства знайти сенс у своєму невизначеному існування тут, на Землі “. Загалом автор роману, відомий в тому числі такими міжнародними бестселерами, як Покоління Х, Викрадачі жуйки, Гей, Нострадамус! і ін., будує свої твори так, що вічні філософські проблеми (як і проблеми вічності, життя людини і світу) розкриваються в них через буденне. Тому і цього разу він пропонує відповідь на питання про те, скільки потрібно часу, щоб життя людини повністю змінилася, щоб він переосмислив усе своє життя, відкрив у собі нові, досі невідомі почуття і, можливо Бога. Отже, крім згаданої героїні на інтернет-побаченні, у нас є бармен-невдаха, пастора-втікача і жахливу катастрофу, яку неможливо пояснити з невеликого коктейльного бару, де зникли Інтернет, електрика і вода. І де від усіх небезпек захищають тільки поспішно забарикадовані двері. Чи зможе ця ситуація змінити героїв і заодно весь світ?

 • 2

  Гільєрмо Аррьяга. дикий

  Автора цього роману недарма називають латиноамериканським Квентіном Тарантіно, принаймні над його книжкою точно не засумуєш, оскільки все в життя її героїв відбувається з блискавичною швидкістю. За сюжетом, все в родині Хуана Гільєрмо почалося тоді, коли він втратив старшого брата. Карлоса вбили релігійні фанатики, які вирішили, що мають право карати нечестивих. Не витримавши горя, незабаром померла бабуся, а згодом загинули батьки. Не дивно, що хлопець ненавидить смерть, тому рятує полуволка на прізвисько Ікло, щоб його не приспали господарі за злий характер. Виявляється, Ікло — чистокровний вовк, історія якого, оповита легендою, почалася в горах Канади, за тисячі кілометрів від Мексики … Тим часом самотність, почуття провини і туга роз’їдають героя, і найбільше — жага помсти за вбивство брата. Як почати війну з побожними юнаками, яких “кришує” поліція і підтримують впливові люди? І чи вдасться помстою зцілити душу від скорботи і відчаю?

 • 3

  Мілан Кундера. безсмертя

  Ця надзвичайна книга — інтелектуальний роман одного з найбільших письменників сучасності Мілана Кундери, історія про свободу і непереборному страху смерті, двозначності справ і відвертості з собою, бажання залишити після себе слід і одночасно знищити всі сліди. Грайливий рух руки літньої жінки в басейні, як помах крил метелика, починає цей роман, міксуючи долі героїв і переплітаючи життя вигаданих персонажів з життями класиків світової літератури. Безсмертя можна позначити єдиним помахом руки, але хто знає, чи не сфальсифікований той жест, не вкрадено чи підсвідомо у кого-небудь.

 • 4

  Жан-Крістоф Рюфен. Кругосвітні подорож короля Зібеліна

  Ця історія, заснована на реальних подіях, розповідає про Августа Беньовський, який народився в великому похмурому батьківському замку на кордоні Угорщини та Польщі на початку XVIII століття. Доля зводить його з учителем з Франції, який заражає юнака ідеями Просвітництва. Згодом він стає військовим і бореться за свободу Польщі проти російських загарбників. Коли Беньовський потрапляє в російський полон, його етапують до Сибіру, ​​а звідти аж на Камчатку. Там він зустрічається з юною дівчиною Афанасьєв, батько якої є губернатором Камчатки. Між ними виникають теплі почуття, що переростають в любов. Незабаром двоє закоханих вирішують бігти на кораблі, потрапляють на Аляску, в Японії, на Формоз, в Китай, а звідти до Франції. У Франції, за наказом короля Людовика XV, Август формує експедицію на Мадагаскар, де набуває надзвичайної популярності серед тубільного населення і його місцевих вождів. Його вибирають королем! Він вірить, що доля Африки схожа на долю молодих Сполучених Штатів, і відправляється за підтримкою в Америку …

 • 5

  Карл Циммер. Еволюція. Тріумф ідеї

  Книга одного з кращих наукових журналістів нашого часу дає розуміння не тільки про основні положення теорії Чарльза Дарвіна, а й розповідає про новітні дослідження процесів еволюції. Вона показує, як сучасна наука розширює і поглиблює теоретичну спадщину великого вченого. У книзі перед нами просто і велично розкривається вся історія еволюції, процесу, який як і раніше, як і кілька мільярдів років тому рухає всім оточуючим світом. Чому ж тоді до сих пір не припиняються суперечки про походження життя і людини на Землі? Що стояло за ідеями великого людини, який прокладав шлях нових знань в консервативному суспільстві? Як біологи-еволюціоністи висувають і перевіряють свої гіпотези і чому категорично не можуть погодитися з доводами креационистов? У пошуках відповідей на ці питання читач зробить безліч вражаючих відкриттів про життя тварин, птахів і комах, які змушують задуматися про людські звичаї і етики, про місце і призначення людини у Всесвіті.

 • Comments

  Новости