Connect with us

Новини Вінниці

Двом військовим хірургам з Вінниччини присуджено премію імені Бориса Патона


30 листопада президент Володимир Зеленський підписав указ про присудження Національної премії України імені Бориса Патона у 2022 році. Премію отримали, зокрема, вінницький військовий хірург, полковник медичної служби Костянтин Гуменюк та генерал-майор медичної служби у відставці. Андрія Верба, який родом із Жмеринки.

Згідно з Указом Президента, Вербім Андрій В’ячеславович – доктор медичних наук, професор Української військово-медичної академії, нагороджений премією за роботу «Медичне забезпечення сил оборони на основі єдиного медичного простору».

Премія присуджена за роботу «Організація медичної допомоги та лікування гострої крововтрати в умовах бойових дій та клінічна практика» Гуменюк Костянтин Віталійович – кандидат медичних наук, головний хірург Збройних Сил України Командування Медичних Сил Збройних Сил України, полковник медичної служби.

Нагадаємо, влітку наші лікарі провели операцію у прифронтових умовах, яка не має аналогів у світі. Серед бригади військових хірургів, які проводили цю операцію, є і наш вінничанин Костянтин Гуменюк. Костянтин Гуменюк нагороджений орденом «За заслуги» ІІІ ст.

Андрій Верба раніше очолював 59-й Вінницький військовий мобільний госпіталь. На початку літа 2014 року провів першу в історії України стрічкову операцію в польових умовах — у зоні бойових дій врятував життя лейтенанта-розвідника. У 2015-2017 роках був директором Департаменту військової охорони здоров’я МО. За цей період під його керівництвом було розроблено сучасну систему медичного забезпечення, розроблено стандарти медичного обслуговування та ступені лікувально-евакуаційного забезпечення, впроваджено найкращі стандарти військової медицини НАТО. Сьогодні Андрій Верба – професор кафедри військової хірургії Української військово-медичної академії.

Сертифікат.

Національна премія імені Бориса Патона присуджується:

  • за відмінні наукові дослідження, що сприяють подальшому розвитку гуманітарних, природничих і технічних наук, позитивно впливають на суспільний прогрес і утверджують високий авторитет вітчизняної науки у світі;
  • на розробку і впровадження нових приладів, матеріалів і технологій, нових методів і методів лікування і профілактики захворювань, що відповідають рівню світових досягнень;
  • за роботи, що суттєво сприяють вирішенню проблем охорони навколишнього природного середовища та забезпеченню екологічної безпеки;
  • на створення підручників для закладів загальної середньої освіти, професійної (професійно-технічної) освіти, професійної довузівської освіти, вищої освіти, які відповідають сучасним вимогам та сприяють ефективному засвоєнню знань, суттєво впливають на якість підготовки майбутніх фахівців.

Новини у зручному форматі на нашому Telegram-каналі – https://t.me/vinnitsa_info

Вінниця.infoПідписуйтесь на Вінниця.info в Telegram

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://www.vinnitsa.info/news/dvom-viys-kovym-khirurham-z-vinnychchyny-prysudzheno-premiyu-imeni-borysa-patona.html

Comments

Новости