Connect with us

Новости региона

Дієтолог пояснила, чи для всіх помідори однаково корисні ᐉ Народна ПравдаПомідори є одними з найпопулярніших продуктів у нашому раціоні. Ці овочі містять лікопін, який є потужним антиоксидантом. Авторитетна українська експертка в галузі здорового харчування пояснила, для кого помідори особливо рекомендовані до вживання і чому.

Про це дієтолог Світлана Фус розповіла у своєму Facebook.

Пігмент лікопін, який і надає помідорам їх “фірмовий” червоний колір, в організмі людини не синтезується, проте надходить тільки з їжею.

“Основним його джерелом є томати – до 80% від загального споживання”, – зазначає фахівець.

У помідорі може міститися від 5 до 50 мг/кг, залежно від сорту овочів (чим червоніше – тим більше пігменту).

Які функції виконує лікопін: захищає клітини організму від вільних радикалів, не руйнується при нагріванні та засвоюється з жирами, профілактика катаракти та вікової макулярної дегенерації (хвороба сітківки очей у літніх людей), знижує ризик розвитку атеросклерозу, допомагає шкірі залишатися пружною.

“Лікопін буде особливо корисний людям що палять чи людям, які працюють на вредному виробництві”, – каже дієтолог.

Кому не слід налягати на помідори

Також експерт звертає увагу, що у помідорів практично немає побічних дій та протипоказань. Але все ж таки в деяких випадках і при ряді особливостей організму з цими плодами потрібно бути обережним. Це стосується:

людей з алергічною реакцією, при захворюваннях шлунково-кишкового тракту, при захворюваннях суглобів, при аутоімунних захворюваннях.

Нагадаємо, раніше лікарі з’ясували, який сорт помідорів у рази корисніший за інші.

А також ми писали, який спосіб допоможе зберегти ці овочі надовго свіжими.

Источник

Comments

Новости