Connect with us

Новости региона

чому День Бориса і Гліба особливий, прикмети, кого привітати з днем ангела ᐉ Народна Правда6 серпня православна церква вшанує пам’ять святих – Бориса та Гліба.

Що можна і не можна робити, традиції, прикмети та кого привітати з Днем ангела – читайте нижче у нашому матеріалі Styler.

Батьком Бориса і Гліба був великий князь Київський Володимир Святославич. Після смерті батька між Його синами розгорілася боротьба за престол і землю. На цей час є дві версії, хто саме наказав убити братів. Одна з них стверджує, що вони загинули за наказом зведеного старшого брата Святополка Окаяного. В іншій йдеться про те, що винуватцем їхньої смерті був Ярослав Мудрий, який був теж їх зведеним братом.

За те, що вони смиренно прийняли мученицьку смерть від одновірців, церква зарахувала Бориса і Гліба до лику святих. Канонізували братів тому, що неодноразово було доведено чудотворну силу їх мощів.

Наші пращури помітили, якщо у цей день грім, то зима буде холодною. Робилися запаси березових віників для лазні.

До цього дня посилюються грози, тож наші пращури воліли не виходити на роботу в поле, побоюючись пожеж через молнии, що потрапили у стоги.

Головні прикмети дня Вважалося, що на Бориса та Гліба дозріває хліб. Середня добова температура впала нижче + 15ºC, отже, прийшла година збирати черемху. Якщо солома жата в цей день, значить, крити вдома нею не можна, тому що або вітром знесе, або блискавка потрапить. Якщо на 6 серпня припадає повний місяць, погода в цей день буде такою ж до кінця літа. Не можна робити необдумані поступки. Не можна давати гроші у борг. Не можна багато розмовляти.

Сьогодні день ангела відзначають власники таких імен: Ян, Роман, Микола, Іларіон, Іван, Давид, Гліб, Борис, Опанас, Анатолій, Христина.

Читайте також про всі церковні свята серпня 2022 року.

А також вам буде цікаво, кого привітати з іменинами та як правильно назвати дитину в серпні.

Источник

Comments

Новости