Connect with us

Новости региона

Червоний Хрест заявив, що не гарантував безпеку полонених захисників МаріуполяМіжнародний Комитет Червоного Хреста заявив, що не гарантував безпеку захисників Маріуполя, які опинилися в руках ворога, “бо це не в наших силах”.

Про це повідомляє РБК-Україна із посиланням на заяву МККГ.

У МККГ кажуть, що як нейтральний посредник сприяли безпечному виходу воїнів із заводу “Азовсталь” у координації зі сторонами конфлікту.

“Ми не гарантували безпеку військовополонених, які опинилися в руках ворога, бо це не в наших силах. Ми заздалегідь роз’яснили це сторонам. Сторони конфлікту зобов’язані забезпечити захист військовополонених від актів насильства, залякування та суспільної уваги, а також від наслідків військових дій. Тільки сторони конфлікту можуть залишити безпеку військовополонених”, – сказано в заяві.

У МККГ зазначили, що комітет все ще не має доступу до всіх військовополонених, у тому числі містяться в Оленівці.

Водночас там повідомили, що відвідали СІЗО в Оленівці один раз, у травні цього року, щоб доставити цистерни з водою.

“Але у нас не було доступу до утримуваних там військовополонених на індивідуальній основі – відповідно до методів роботи МККГ у місцях утримання під вартою”, – заявили в організації.

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що російська сторона досі не передала Україні офіційних списків загиблих в Оленівці.

Напередодні генпрокурор Андрій Костін заявив, що слідство поки що схиляється до того, що полонених спалили термобаричним оружням. Водночас Росія заявляє, що колонію обстріляли ЗСУ ракетами систем HIMARS, але ці звинувачення не находять підтвердження.

Термінові та важливі повідомлення про війну Росії проти України читайте на каналі РБК-Україна в Telegram.

Источник

Comments

Новости