Connect with us

Спорт

Британія готова співпрацювати з Україною у питанні інформаційної війни з РФ

Заступник Міністра оборони України Ганна Малярова під час зустрічі з представниками стратегічної зв’язку Збройних Сил Великої Британії та військовими дипломатами Посольства Великої Британії в Україні обговорила питання двостороннього співробітництва у сфері стратегічної зв’язку та боротьби з інформаційними спецопераціями ЗСУ. Російська Федерація.

Як передає Укрінформ, про це повідомила прес-служба Кабінету Міністрів України.

«Сьогодні Україна має унікальний досвід боротьби з агресором в інформаційному полі. Ми навчилися працювати не лише на своїй території, а й на території ворога. Росія використовує своє інформаційне оружня для підтримки політичних та культурних проектів на європейському континенті та в інших частинах світу. Ця інформаційна експансія є загрозою для Європи, і цю експансію слід зупинити. Ми відкриті до співпраці з Великою Британією та іншими партнерами, адже тільки зараз ми стаємо сильнішими», – зазначив Маляр.

За її словами, розв’язана Росією війна в Україні є новим визовом для Європи з погляду інструменту стратегічної комунікації. Тому дуже важливою є спільна боротьба європейських країн проти кремлівського режиму та ворожої пропаганди.

Представники британської делегації зазначили, що вплив Росії на масову свідомість різних обществ є одним із головних завдань російської пропаганди. Іноземні гості висловили готовність посилювати співпрацю з Україною з питань інформаційної боротьби з врагом, підтримувати наші ініціативи та переймати український досвід.

«Ми повинні протистояти Російській Федерації разом. Ми тут, щоби підтримати Україну. Ви можете поділитися з нами своїми знаннями та досвідом. Ми разом намагаємось протистояти загрозам. Ми сподіваємося, що такий підхід принесе нам успіх у найближчі роки», – наголосили представники Сполученого Королівства.

Заступник Міністра оборони поінформував іноземну делегацію про роботу іноземних журналістів в Україні під час бойових дій. Вона зазначила, що з 24 лютого акредитацію для виконання професійних обов’язків отримали вже понад 9 тисяч представників світових ЗМІ.

Вона також зазначила, що через війну Україна змушена ретельно коригувати свої дії та акуратно надавати певну інформацію, щоби враг не міг нею скористатися. Зокрема це інформація про удари російських ракет по українських військових об’єктах, про втрати української армії, про прийом журналістів безпосередньо на бойові позиції.

Маляр також звернув увагу на те, що Росія використовує дезінформацію як потужне зброю.

«Останній приклад – російська брехня світу про Оленівку, яку вони самі ж і обстріляли. Також Росія намагається показати Україну ненадійним партнером для західних країн. Для цього Росія використовує лояльні до себе ЗМІ та фінансує блогерів, які поширюють неправдиві російські наративи про використання Україною західної зброї. Тому ми повинні разом боротися і протистояти цим спеціальним інформаційним операціям країни-агресора. Це наша спільна безпека», – прокоментував Маляр.

Під час зустрічі сторони обговорили питання проведення спільних тренінгів зі стратегічної комунікації для представників збройних сил України та Великої Британії та окреслили шляхи подальшої взаємодії.

Як повідомляв Укрінформ, 1 серпня посол України у Великій Британії Вадим Пристайко повідомив, що у Великій Британії проходитиме підготовку велика група військових моряків для пілотування протимінних кораблів, два з яких скоро будуть передані ВМС України.

Comments

Новости