Connect with us

Новости региона

Безкарність, мажори та нульова терпимість. Історія сина директора Рівненської АЕС Євгена ПавлишинаЯ почув про цю історію від моїх знайомих із Рівного. Концентрований вираз безкарності мажора, який кидає визов громадськості під час війни. Мова йде про кримінальне провадження щодо сина директора Рівненської АЕС Євгена Павлишина за частиною 1 статті 115 (навмисне вбивство) щодо смерті побитої ним 64-річної жінки на Білому озері у Вараському районі Рівненської обл. І це не єдиний факт кримінального переслідування цього персонажа.

Як пишуть місцеві ЗМІ, перебуваючи на підживленні Євген Павлишин позвірячому побивши літню жінку за зауваження не мочитися на двері її будиночку. Внаслідок за три дні від получених травм жінка померла.

Як стверджує молодша донька потерпіла, яка там була разом із мамою, першою фразою мажора на зроблене йому зауваження була: «Ти що, не знаєш хто я!?»

Тепер ми знаємо. Він син генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина. Є підстави вважати, що втручання цього посадовця у перебіг розлідування справи та тиск на правоохоронців може знову стати причиною того, що її розслідування “замнути”.

Рівненські правозахисники кажуть, це не перший випадок, коли Євгена Павлишина його батько Павло Павлишин відмазує від відповідальності за злочини.

Поліція Рівненської області має багато докладної інформації про життя та діяльність Павлишина-молодшого. Зокрема, говорять про його “теплі” відносини з місцевими кримінальними авторитетами Юрієм Мізюком та Святославом Тимофієвим, по справах яких він проходив як свідок та співучасник.

За даними Єдиного центру обробки судових рішень Євген Павлишин має стосунок до 140 справ!

Досьє Павлишина-молодшого починається коли йому було лише 18 років у 2003 році. Багато справ щодо нього порушувалось за:

  • статтею 296 Хуліганство;
  • статтею 206 Протиправне заволодіння майном підприємства, установи, організації;
  • статтею 206 Протидія законній господарській діяльності;
  • статтею 172 Грубе порушення законодавства про працю;
  • статтею 185 Крадіжка.

У 2021 році проти Павлишина-молодшого порушено кримінальну справу за Злочини проти авторитету органів державної влади, органів місцевого самоврядування (зареєстровано в ЄРДР за № 12021186050000112 від 26.05.2021).

Він має десятки адміністративних правопорушень: за порушення правил дорожнього руху; керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння; порушення правил карантину тощо.

Більшість справ “магічним” чином уникнули судового розгляду. То втратили докази, то змінилися свідчення свідків, то прийнято відверто незаконні рішення слідчими тощо. Ця “магія” інакше чим втручанням впливого батька – генерального директора Рівненської АЕС Павла Павлишина, важко пояснити.

Безкарність мажора призвела до трагедії – смерті людини. І за це він повинен відповідати.

Так само як відповіді на питання про отримання Павлишиними заповідної землі на Білому озері, яким чином вони отримали у власність угіддя, що належали до того Рівненської АЕС, де зараз знаходиться база відпочинку «Холодок» тощо.

Чому ця конкретна справа Павлишина-молодшого важлива? По-перше, невідворність наказання та нульова толерантність до безкарності мажорів є вимогою суспільства в умовах війни. Це про справедливість у екстремальній ситуації. Без цього неможливо досягти зв’язності громади, спроможності самоорганізовуватися, взаємодіяти. По-друге, ця історія про корупцію та вседозволеність багатих та владноможців. Ми маємо показати, що гроші та торгівля впливом не можуть конкурувати із законом.

Війна змінює Україну. Музика для злочинців не буває вічною. Рано чи пізно кожний з них знайде своє місце на лавці підсудних, і отримає справедливий вирок суду, незважаючи на всі зусілля впливого батька. Невідворотність наказання – вимога часу!

Джерело: https://censor.net/ua/b3350400

Источник

Comments

Новости