Connect with us

Новини Вінниці

Без дозволів: вінничанин створив міні-ГЕС на річці для «пункту незламності»


Вінничанин Іван Верещак побудував міні-ГЕС на річці Вінниця в межах міста. Батарея постачає електроенергію до локальної «незламної точки», де люди можуть заряджати свої телефони, ліхтарики та інші предмети першої необхідності. Якщо раніше до чоловіка приходили численні інспектори і говорили про екологічні порушення, відсутність багатьох дозволів, то тепер винахідник отримав довідку з міської ради.

За словами заступника міського голови Андрія Очеретного, за добре виконану роботу він отримав подяку від міського голови Сергія Моргунова та грошову винагороду у розмірі 5 тисяч гривень.

«Ці кошти підуть на покращення дизайну. Сам винахідник розповідав, що коли він оселився в будинку біля річки, то відразу загорівся ідеєю отримувати звідти електроенергію. Він поступово збирав інформацію, залучаючи до процесу друзів і дітей. І саме під час війни, коли Росія почала обстріли наших енергетичних об’єктів і погрожувала українцям повним відключенням світла, запрацювала гідроелектростанція на річці, яка постачала електроенергією винахідника та його сусідів», – зазначив чиновник.

Конструкція електростанції виконана з підручних матеріалів, більшість з яких є багаторазовими.

«Іван Григорович обрав ділянку захисної прибережної смуги, де разом із дітьми провів генеральне прибирання пляшок, пакетів та іншого сміття. На власному прикладі показує, що потрібно дбайливо ставитися до свого довкілля. Тому що, на жаль, крім нас ніхто планету не врятує», – зазначив А.Очеретний.

За його словами, Вінницька міська рада підтримує такі проекти, оскільки питання збереження навколишнього середовища завжди є пріоритетним. Нагадуємо, що взимку минулого року Вінниця першою в Україні підписала Європейський зелений курс, який виконує завдання Стратегії 3.0. Дивно, що люди щось творять і розвивають наше місто. Навіть без дозволу.

«Я дуже вдячний нашому винахіднику Вінниці за створення відновлюваного джерела енергії та бажаю йому натхнення вдосконалювати цю конструкцію!» – наголосив заступник міського голови.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://naparise.com/posts/bez-dozvoliv-vinnychanyn-stvoryv-mini-hes-na-richtsi-dlia-punktu-nezlamnosti

Comments

Новости