Connect with us

Новини Вінниці

Балаклія отримала чергову допомогу від волонтерів з Вінниці


У рамках проекту «Разом» Балаклія з Харківської області втретє після звільнення від окупантів отримала гуманітарну допомогу від Вінниці. Під час двох попередніх візитів, останній з яких відбувся 16 грудня, маленьким балаклійцям передали теплі речі для дітей та дорослих, книжки, іграшки, шкільне приладдя та солодощі.

Як зазначила кореспонденту «Слобідського краю» координатор проекту «Разом» (Вінниця-Балаклія) Олена Стеценко, маленькі вінничани зібрали 1300 подарункових наборів з іграшками, солодощами, розмальовками, а також велосипедами, самокатами, роликами, музичні інструменти для ровесників з Балаклії.інструменти, книги.

До вже обов’язкового пункту проекту «Від дитини до дитини» (вручення індивідуальних подарунків) вінничани цього разу додали культурну програму. Вінницький камерний театр (керівник Сергій Кірж) приїхав до Балаклії з новою постановкою.

 Вінницький камерний театр (керівник Сергій Кірж) приїхав до Балаклії з новою постановкою

Окрему розважальну програму для малечі підготували вінничани. За словами Олени Стеценко, два попередні візити дозволили краще зорієнтуватися в потребах та культурно-освітніх запитах жителів Балаклійської ТГ.

Окрім роздачі подарункових наборів, цього разу викладач ЦЗО Вінницької області Любов Федонюк провела урок української мови. Розкрила найбільш типові помилки в мовленні.

Любов Федонюк, вчитель Вінницького ЦДЮТ, уроки української мови в Балаклії.

Над профілактикою та виявленням захворювань у сільських жителів працювали й вінничани-волонтери-помічники, серед яких люди різних професій, у тому числі й лікарі.

– Балаклія поступово повертається до мирного життя. Як ми вже знаємо, жителі міста отримують повноцінне медичне обслуговування, чого поки що не можна сказати про мешканців сіл, які входять до складу громади. Фонд Діани Подолянчук (Волонтерський центр «Шакіна») займається тактичною медициною. Четверо медиків, один з яких військовий, провели профілактичний огляд селян Балаклійської ТГ. Також близько 300 аптечок від Фонду передали армії на фронт, – розповіла «Слобідському краю» координатор проекту «Разом» (Вінниця-Балаклія) Олена Стеценко.

Також вінницькі волонтери привезли з собою представників косметичної галузі – перукарів, бровістів, візажистів. Свої вміння вони абсолютно безкоштовно пропонували балаклійцям. Їхніми послугами скористалися понад 500 людей різного віку. Вінничани налаштовані ще не раз відвідати місто-побратим Балаклію.

Свою майстерність балаклійцям безкоштовно пропонували вінницькі перукарі