Connect with us

Новини Вінниці

Аномальний січень: вінницькі синоптики запевняють, що перший місяць року за температурними показниками відповідає квітню


Як пояснює начальник Вінницького обласного центру з гідрометеорології Юрій Власов, 1-3 січня погоду Вінницької області та Вінниці визначала циклонічна активність над Ісландією.

«Територія Вінницької області знаходилась у великому теплому секторі атмосферних фронтів, пов’язаних із цими циклонами, які рухалися в широтному напрямку. На поверхні землі і на висотах спостерігався південно-західний перенос, який приносив сухе тропічне повітря африканського походження. У результаті спостерігалася перша «хвиля» аномального тепла з високими добовими температурами в межах 10-15 °C», – зазначає синоптик.

Максимальна температура повітря у Вінниці 1 січня 2023 року 15,3° перевищила не лише добовий максимум (7,8° тепла) цього дня за весь період спостережень, а й абсолютний максимум січневої температури 11,6° тепла, який був записаний 4 січня 1984 року.

Далі. 17-18 січня погоду області та Вінниці визначала циклонічна діяльність над Скандинавією, а 19-20 січня вона перебувала під впливом циклонів з півдня.

«Територія Вінницької області знаходилась у великому теплому секторі фронтів, пов’язаних із цими циклонами, які рухалися в меридіанному напрямку. На поверхні землі та на висотах з початку 17 січня спостерігався західний «перенос», з яким надходило тепле вологе повітря з Атлантики, пізніше 18-20 січня потік змінився на південно-західний і тепле повітря масово почали надходити з Північної Африки та Середземного моря. У результаті була друга «хвиля» аномальної спеки з високими добовими температурами в межах 11-16 °C», – пояснює Юрій Власов.

Максимальна температура повітря у Могилів-Подільському за вказаний період (19 січня) становила 15,5°С, у Вінниці – 11,3°С (20 січня 2023 року).

За словами начальника обласного центру з гідрометеорології, за період спостережень з 1945 року в 1998 і 2007 роках динаміка температур була подібною. Максимальна температура повітря у Вінниці 18 січня 2023 року – 11,0 °С, перевищила добовий максимум 18 січня 2007 року – 9,4 °С.

Таким чином, січень 2023 року є температурним аномальним у Вінниці, за словами головного синоптика Регойна, новий абсолютний максимум температури січня у Вінниці становить 15,3 °C.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://naparise.com/posts/anomalnyi-sichen-vinnytski-synoptyky-zapevniaiut-shcho-pershyi-misiats-roku-za-temperaturnymy-pokaznykamy-vidpovidaie-kvitniu

Comments

Новости