Connect with us

Новини Вінниці

5 ветеранських проектів післявоєнного відновлення України – АрміяInform


Читати для: 4 хв. 1 лютого 2023, 0:21 ранку

На засіданні галузевої робочої групи Юлія Лапутіна представила проекти Мінветеранів до урядового Плану заходів щодо післявоєнної відбудови та розвитку України

Про це йдеться в публікації на офіційному сайті Міністерства у справах ветеранів України.

У засіданні галузевої робочої групи «Захист прав ветеранів» під головуванням Міністра у справах ветеранів України Юлії Лапутіної взяли участь заступник Державного секретаря Кабінету Міністрів України Анатолій Куцевол, співголови Галузева робоча група – заступник Міністра у справах ветеранів України з питань європейської інтеграції Ігор Яременко та представник Посольства Великої Британії в Україні Домінік-Гайдн-Брейтуейт, представники міжнародних організацій МОМ, НАТО, ПРООН, IREX, ООН Жінки, Східна Європа. фонду, представники дипломатичних установ країн-партнерів.

Юлія Лапутіна, презентуючи проекти Міністерства, підкреслила, що державна ветеранська політика визначена одним із ключових напрямів роботи уряду на 2023 рік. Наразі Мінветеранів у співпраці з іншими міністерствами та відомствами створює умови для Українські захисники після повернення з війни та воїни після закінчення служби мали всі необхідні інструменти для успішної інтеграції в суспільство, громаду та родину.

«Після нашої перемоги кількість ветеранів збільшиться в рази і, на жаль, в рази більше членів родин загиблих захисників. Ми повинні забезпечити цих людей усіма ефективними інструментами для успішної інтеграції в економіку та громади. Сьогоднішні захисники також повинні мати можливість стати борцями за відбудову після військової перемоги України», – зазначила Юлія Лапутіна.

Так, Спочатку Проекти Мінветеранів передбачають реалізацію 25 «Офісів обслуговування» для ветеранів та їх сімей. Він був розроблений у співпраці з ПРООН для запуску «Єдиного вікна» для захисників та їхніх сімей, щоб отримати швидкі та якісні адміністративні послуги в CNA. Цього року запланована реалізація пілотного проекту в місті Дніпро.

Другий проект — будівництво центру психологічної реабілітації «Бородянка-центр» на місці зруйнованого прямим попаданням танка Інституту Мінветеранів. Його збудують за сучасною моделлю охорони психічного здоров’я та психосоціальної підтримки захисників України та членів їхніх родин. Новим завданням Центру також стане наукове дослідження феномену геноциду українського народу російськими окупантами.

Третій проект — розвиток мережі «центрів розвитку ветеранів» на базі закладів вищої освіти в усіх регіонах України. Їх діяльність сприятиме започаткуванню ефективної системи підтримки ветеранів війни та членів їх сімей у працевлаштуванні, навчанні, перепідготовці, підвищенні кваліфікації, атестації, побудові індивідуальної кар’єри тощо. Перші три таких центри будуть реалізовані в м. міста Львів, Дніпро та Вінниця.

Четвертий проект — проведення спільно з Міжнародною організацією з міграції (МОМ) загальнонаціонального дослідження потреб ветеранів. Його метою є дослідження та використання результатів, пов’язаних із потребами ветеранів та спроможністю регіонів прийняти велику кількість демобілізованих, прогнозування економічного розвитку та розробки політичних пропозицій.

П’ятий проект — «Надання житла». Забезпечує програми забезпечення житлом ветеранів на умовах пільгового іпотечного кредитування. Станом на 1 січня 2023 року на квартирному обліку перебуває 25 тисяч учасників бойових дій. Наразі Мінветеранів веде переговори щодо реалізації проекту спільно з німецьким державним банком KFW, партнером з досвідом реалізації житлових програм в Україні.

«Ми разом з вами намагаємося зробити якомога більше до нашої перемоги. Адже ветеранам знадобиться допомога і цивільного сектору, і державних, і міжнародних партнерів. Ми повинні бути ефективними та практичними. Дякуємо всім нашим партнерам за плідну співпрацю», – звернулася Юлія Лапутіна до учасників секторальної робочої групи.

У свою чергу представники міжнародних партнерів та дипломатичних установ підтримали проекти та програми, розроблені управлінням у справах ветеранів.

«Ми вітаємо активну роботу відділу у справах ветеранів. Ми підтримуємо роботу Департаменту щодо створення та впровадження системи переходу від військової кар’єри до цивільного життя та продовжуватимемо зосереджуватися на цій роботі, а також на подальшому розвитку інституційних можливостей, особливо орієнтованих на людей. Робота цієї групи важлива як механізм прозорості, співпраці та синергії між Департаментом у справах ветеранів, міжнародними партнерами та громадянським суспільством. Ми будемо раді приєднатися, вивчати матеріали та сприяти зі свого боку», – зазначила керівник Програми НАТО «Перехід від військової кар’єри до цивільного життя» Олександра Огороднікова.

«Ми активно працюємо з Мінветеранів у напрямку цифровізації ветеранських послуг, незабаром стане відомим один із уже реалізованих проектів. У нас ще багато ідей у ​​розробці в цій сфері. Крім того, у нас є великий проект на 2023 рік з реабілітації ветеранів та мирних жителів, які постраждали внаслідок війни. Ми будемо обговорювати співпрацю у форматі цієї робочої групи», – зазначила керівник портфелю демократичного врядування ПРООН Олена Урсу.

«Ми плідно працюватимемо разом з усіма нашими партнерами для отримання міжнародної допомоги для успішної реалізації завдань і проектів Мінветеранів відповідно до урядового Плану заходів щодо післявоєнної відбудови та розвитку України», – наголосила співголова секторальної робочої групи «Захист прав ветеранів», представник Посольства Великої Британії в Україні Домінік-Гайдн-Брейтуейт.

Для довідки. Відповідно до Указу Президента Республіки від 21 квітня 2022 року № 266/2022 «Питання Національної ради з питань подолання наслідків війни», опрацьовувати проекти розділів плану заходів щодо пост- війни почалася відбудова та розвиток України.

План міститиме перелік заходів щодо післявоєнної відбудови та розвитку України, пропозиції щодо першочергових реформ та стратегічних ініціатив, перелік нормативно-правових актів, прийняття та виконання яких є необхідним для ефективної роботи та відбудови України в воєнний і повоєнний період.

З проектами частин Плану заходів післявоєнної відбудови та розвитку України можна ознайомитися за посиланням: https://www.kmu.gov.ua/diyalnist/nacionalna-rada-z-vidnovlennya-ukrayini-vid -naslidkiv-vijni/robochi-grupi

За погодженням із Секретаріатом Кабінету Міністрів України створено галузеву робочу групу «Захист прав ветеранів». Робочу групу очолює Міністр у справах ветеранів України.

Щоб підтримати українських військових, тисни >ТУТ<.

Джерело: https://armyinform.com.ua/2023/02/01/5-veteranskyh-proektiv-pislyavoyennogo-vidnovlennya-ukrayiny/

Comments

Новости